Moda Konusunda Üstün Şehirler

Moda Konusunda Üstün Şehirler

Günümüzde moda ile ilgilenen insan sayısı oldukça arttı. Kadın erkek fark etmez herkesin birer tarzı ve moda hakkında birer düşüncesi var. Hatta bazı şehirler moda konusunda üstün şehirler olarak adlandırılmaktadır. Artık şehirleri tanıtırken özelikleri arasına birer moda şehri olduğunu da ekleyebiliyoruz. Bu şehirler modayı takip edenler için birer cazibe merkezi haline geldi.

Milano

Milano, İtalya’nın kuzeyinde bulunan bir kenttir. Moda denilince akla gelen ilk şehirlerden bir tanesidir. Özellikle alışveriş konusunda ünlü olan kentte yüzlerce outlet mağaza bulunmaktadır. Ayrıca yılda altı defa düzenlenen Milano Moda Haftası ile de ilgi çeken bir şehirdir.

Paris

Paris, Fransa’nın başkentidir. Şehir moda dünyasının en ünlü markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Sokaklarında çeşit çeşit mağazalar ve tarz sahibi insanlar görebilirsiniz. Her yıl Paris Moda Haftası düzenlenen şehre, moda dünyasının önemli isimleri ve modelleri gelmektedir.

Londra

Londra hem insanı ile hem de mağazaları ile bir moda şehridir. Sokak başlarında bulunan outlet mağazalar ve sokaklarda görebileceğiniz stil sahibi insanlar, Londra’ya moda şehri olma özelliğini vermektedir. Ayrıca Londra her yıl düzenlenen London Collections Men ile erkek modasını yönlendirmektedir.

Roma

İtalya’nın başkenti olan Roma aynı zamanda bir moda şehridir. Roma’da kadınlar kadar erkeklerde stil sahibidir. Roma Moda Haftası ise modacıları, modelleri, yeni kreasyonları görmek için bir fırsat. Roma mimarisi, sineması ve tarihi ile birçok tasarımcıya ilham olan bir şehirdir.

Los Angeles

Los Angeles Amerika’nın önemli bir şehridir. Moda, düzenlenen ödül törenleri ve dünyaca ünlü insanlara ev sahipliği yapması ile dikkat çekmektedir. Los Angeles, özelikle kot pantolonlar ve tshirtler ile rahat ve modern bir moda şehridir.

New York

New York, Amerika’nın ve dünyanın en önemli moda başkentlerinden biridir. Erkek giyimin günlük hale gelmesinde başı çeken şehirlerden biridir. Ayrıca New York estetik, sinema, hip-hop ve daha birçok alanda ki akımların başlangıç noktasıdır. Dünyanın dört büyük moda haftasından biri olan New York Moda Haftası, moda dünyasının en çok beklediği etkinliklerden birisidir. Her yıl şubat ve eylül aylarında düzenlenen etkinlik tasarımcılar, modeller ve modayı takip eden herkes için bir toplanma merkezi olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ