2015 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok İzlenen Filmler

2015 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok İzlenen Filmler
  • Genel
  • Nisan 1, 2015 5:31 am
  • 0
  • 2.402
  • A+
    A-

2015 yılı için sinema açısından iyi bir başlangıç yapıldı denebilir. Yerli filmler olsun yabancı filmler olsun her biri çok ilgi çekmiştir. Sinemaya olan ilginin artmasıyla beraber izleyici kitlesinin sayısında da ciddi artış görülmüştür. Bu yıl en dikkat çekici konulardan birisi de Türk filmlerine olan ön yargının yıkılmış olması ve izleyici sayısında görülen artıştır.

Mucize

mucize-film

Oldukça dokunaklı, yasanmış bir hikâyeyi anlatan filmi Mahsun Kırmızıgül yönetmiştir. 1960 yıllarında geçen, dramatik yaşam öyküsünü film, beyaz perdeye taşımıştır. Olayın temel karakterleri farklı olsa da filmde Anadolu’ya gönderilen bir öğretmenin hayatını anlatır. Öğretmenin köyde yaşananları gözlemlemesi ve oradan çekip çıkarttığı hayat hikâyesi filmle anlatılır.

Grinin Elli Tonu

grinin-elli-tonu

Tüm dünyada fenomen olan roman serisinin filme uyarlaması olan grinin elli tonu, kitap olarak çok sevilmiştir ve filmi de sabırsızlıkla beklenmiştir. Filmin çıkış tarihinden önce birçok bilet satılmış ve film daha çıkmadan yapılan bilet satışlarıyla adını duyurmuştur. Filmde edebiyat öğrencisi Ana’nın iş adamı Christian Grey ile olan farklı ilişkisi anlatılmaktadır. Eleştirilere göre kitapta anlatılanlar filmde bulunmamıştır ama unutmamak gerekir ki sayfalarca süren kitap, 2 saatlik film süresine sıkıştırılamaz.

Açlık Oyunları Alaycı Kuş

alayci-kus

Tüm dünyada ilgi uyandıran serinin üçüncü filmi alaycı kuş bu senenin sabırsızlıkla beklenen filmlerindendi. Kitap serisi de bulunan filmin ve doğal olarak kitabın konusu oldukça ilginç bir hayal gücüyle oluşturulmuş. Bilim kurgu kategorisine yerleştirilebilen, ilginç sahneleriyle dikkat çekici bir film. Müdavimleri için zaten kaçınılmazdı ama izleyici sayısı ciddi oranda fazla.

2015 yılında ciddi oranda izlenme oranına sahip diğer filmler; Ormanın Kitabı, Stars Wars, Görevimiz Tehlike 5, Mısır Adası, Aşk Sana Benzer, Hızlı Ve Öfkeli 7, Boynuzlular, Turist, Birdman, Boyun Eğmez ve Yenilmezlerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ