Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kırmızı Kil Maskesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı adına doğallıktan vazgeçmeyen bayanlara yönelik her geçen gün farklı bir ürün keşfediliyor. Cilt bakımı konusunda uzman olan kişilerin yeni keşfi olan kırmızı kil maskesi, cilt güzelliğine olan katkıları ile son dönemde adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle cildinin aşırı yağlı olmasından şikâyetçi olanların imdadına yetişen kırmızı kil, aynı zamanda siyah nokta ve sivilce ile de doğal yoldan mücadele etmek için birebir olan ürünlerden biridir. Yüze uygulanması önerilen kırmızı kil maskesinin farklı cilt tiplerine uygun birçok çeşidi de bulunabilmektedir.

Kırmızı Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt güzelliği için birden çok faydalı unsuru içeriğinde barındıran kil, yüz ve dekolte bölgesi için muazzam bir maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Kırmızı kil maskesi hazırlarken, bir yemek kaşığı kil yüz bölgesi için yeterli gelmektedir. Daha büyük alana uygulayacağınız maske için kili daha fazla kullanabilirsiniz. Kil miktarını belirledikten sonra, kili azar azar sulandırarak krem kıvamına getirerek hazırlanması kolay bir maske elde edebilirsiniz. Kil maskesi hazırlarken hazır su kullanmak ve tahta kaşıkla kili karıştırmak önemli detaylardan biridir. Kırmızı kil içeriğinde cilt sağlığı için pek çok faydalı vitamin ve mineralin bulunması, hazırlık aşamasında oldukça dikkatli olmayı gerektirmektedir.

Kırmızı Kil Maskesi Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

Cilt maskelerini uygularken göz önünde bulundurulması gereken en önemli kıstaslardan biri muhakkak cilt tipinin özelliğidir. Yağlı bir cilt için cildi daha çok yağlandıran bir maske tarifinin uygulanması, daha çok cilt sorunları ile baş başa kalmaya neden olur. Bu nedenle kırmızı kil maskesi de yağlı cilt tipleri için ideal olan maskelerden biridir. Cildin yağ seviyesini dengelemekle kalmayıp, pürüzsüz ve canlı olmasını sağlayan bu maske tarifini haftada bir kez olarak uygulamakta herhangi bir sakınca yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Evde Nasıl Yapılır dedi ki:

    Kil gerçekten cilt için çok faydalı bir malzeme. Özellikle cildi yağlı olanların mutlaka denemesini tavsiye ediyorum. Cilt sorunlarının başlıca kaynağı cildin çok yağlı olması.

BİR YORUM YAZ