Cilt Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Biz kadınlar cildimizi korumak için her ne kadar uğraşsak da, zamanın cildimizi yıpratmasına karşı koymakta zorlanırız. Cildimiz, hava şartları, zararlı güneş ışınları, aşırı makyaj ve nem gibi birçok faktöre maruz kalır. Bu yüzden sağlıklı bir cilde sahip olmak için, düzenli olarak yapacağımız doğal cilt bakımı sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Peki, kusursuz bir cilt için, cilt bakımı nasıl yapılır?

Pürüzsüz ve diri bir cilde sahip olmak için yapılması gereken ilk şey, cildinizin temiz olmasına özen göstermekten geçer. Gün içinde yapılan makyaj cildinizin hava almasına engel olurken aynı zamanda da gözeneklerin kapanmasına neden olur. Bu yüzden özellikle gün sonunda yüzünüzdeki makyaj kalıntılarını mutlaka temizlemelisiniz. Üstelik evde hazırlanan cilt bakım ürünleri ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz Doğal bir cilt temizleyici için saf gül suyu yeterli olacaktır. Cilt tipinize göre kullandığınız bir sabunla yüzünüzü yıkadıktan sonra, tonik olarak cildinizi gül soyuna batırılmış bir pamukla silebilirsiniz. Bunun dışında özellikle göz kenarlarındaki kırışıklıklar için şikâyetçi olan okurlarımıza qkadin.com ekibi olarak kesinlikle limon suyunu öneriyoruz. Limon suyu, cildin gerilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda da sivilcelerin oluşmasını engeller. Fakat limon suyunun içeriğinde asit olduğundan, hassas ve kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin limon suyu yerine demlenmiş çay suyu kullanmasını tavsiye ediyoruz.

Aslında cilt bakımı demek, cilt ürünlerini kullanmaktan ibaret değildir. Cilt temizliğinin yanı sıra, hafif masaj uygulamalarıyla da cildin yenilenmesini ve gerilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle uyku öncesinde parmak uçlarıyla elmacık kemikleri üzerine ve göz kenarlarına yapılan friksiyon ( parmak uçlarıyla hafifçe cilde vurmak) kan dolaşımını hızlandıracaktır. Son olarak sabahları göz çevresinde oluşan şişliklerin çabucak inmesi için, göz kapaklarının üstünde buz gezdirebilir veya demlenmiş sallama çay torbasını göz kapaklarınızın üstünde 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Unutmayın, doğal bir cilt için yapılması gerekilen en önemli bakım, derinlemesine bir temizlikten geçer. Bu yüzden sabah ve akşam mutlaka doğal bir sabunla cildinizi yıkamayı unutmamalısınız.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)