İstanbul’da Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

İstanbul’da Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

Haftasonu tatilini kamp yaparak değerlendirmek isteyen kişiler için İstanbul içerisinde ve çevresinde yer alan semtlerdeki kamp alanları tercih edilebilir. Doğa ile iç içe olmak hafta sonu etkinlikleri arasında yer alan ve birçok kişi tarafından tercih edilen bir etkinlik türüdür. İstanbul’da haftasonu kamp yapılacak yerler listesi içerisinde gerek şehir içi, gerek şehir sınırında bulunan birçok alternatif bulunmaktadır.

Semizkum Mocamp

İstanbul’un Silivri semtine bağlı olan ve Semizkumlar Mevkii içerisinde yer alan bu kamp alanı Türkiye’nin en büyük kamplarından bir tanesi olma özelliğine sahiptir. Bungalow, karavan ya da çadırda konaklama imkânı bulunan bu kamp alanında, kumluk ve sığ deniz imkanı ile sabah kalkıp denize girebilmek mümkün olur. 15 Mayıs ile 15 Eylül arası yaz sezonu, 15 Eylül’den 15 Mayıs zamanına kadar ise kış sezonu etkinlikleri ile misafirlerine keyifli dakikalar geçirten bir kamp yeri olarak tercih edilebilir

Woody Ville Camp

İstanbul’un Şile semtine bağlı olan Akçakese sahil köyünde konumlandırılmış olan bu kamp yeri, Şile’ye 17 km uzaklıktadır. Kamp alanı içerisinde jakuzili oda, panorama oda, kral dairesi, deniz önü odaları, haney moon, havuzbaşı ve kızılderili çadırı gibi pek çok alternatif üzerinden konaklama sağlayabilmek mümkün olur. Bu kamp alanı içerisinde yer alan çeşitli aktiviteler de gün içerisinde ziyaretçilerin keyifli dakikalar geçirmelerine etken oluşturmaktadır.

Mıstık Camping

İstanbul’un Kilyos semtinde bulunan bu kamp alanı, ziyaretçilerine temiz bir deniz imkanı sunar. İsteyenlerin çevreyi keşfe çıkabilmeleri, orman havası alabilmeleri ve ormanda çeşitli aktivitelere katılabilmeleri de mümkün olur. Şehre oldukça yakın ancak şehrin gürültüsünden uzak olan bu kamp alanına kısa sürede ulaşım sağlanabilir. İstanbul şehir merkezine araba ile 45 dakikalık bir mesafede yer alan bu kamp yeri uygun fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Kilyos semtinden belediye otobüsü ile de erişim sağlanabilecek olan kamp alanında denizin keyfini çıkarabilmek mümkün olur. Birçok farklı oda seçenekleri ile kamp yapabilmek, doğada yürüyüşe çıkabilmek ziyaretçiler adına yapılacak etkinlikler arasında yer alır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)