Ev Kadınları İçin Diyet Önerisi

Ev Kadınları İçin Diyet Önerisi

Ev hanımları için mutfakta geçirilen sürelerin uzunluğu her zaman için dezavantaj olmaktadır. Yemek yaparken sık sık atıştırılan besinler, komşu gezmelerinde fazla tüketilen hamur işleri ve gereksiz kilo alıp vermeler ev hanımlarının en çok yakındıkları dertler arasında yer almaktadır. Fakat tüm bu yakınmalara engel olmanın bir çaresi var ki o da sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Her besinden tüketerek ve aç kalmadan sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün. Size vereceğimiz diyet önerisi dışında mümkün olduğunca sık sık su tüketmeye de özen gösterin. Ayrıca yemek yerken lokmalarını uzun uzun çiğnemeyi de alışkanlık haline getirin. Ev kadınları için diyet önerisi yazımızı okuduğunuzda severek tükettiğiniz çikolata, dondurma ve tatlı gibi besinlerin tüketiminden de mahrum kalmayacaksınız. Fakat daha hızlı sürede kilo vermek isteyenlere tavsiyemiz ekmeği ve tatlıyı keserek, sebze ve meyve tüketimine yönelmeleridir. İşte uygulamanız gereken diyet önerisi;

Kahvaltı: Ufak bir dilim peynir, 4-5 zeytin, 1 bardak yağsız süt ve 1 dilim kepekli ekmek.

Öğle: 30 gr haşlanmış tavuk eti, 1 domates, dilediğiniz kadar maydanoz, 1 adet domates ve 1 adet salatalık.

Akşam: 30 gr ton balığı, 30 gr pirinç pilavı, roka salatası ve yemek sonrasında 3-4 tatlı kaşığı sütlü tatlı

Size vermiş olduğumuz 1 günlük öneriyi dikkate aldığınızda her besini rahatlıkla tüketebileceğinizi, fakat tükettiğiniz besinlerin miktarını azaltmanız gerektiğini anlamış olursunuz. Kahvaltılarınızda yulaf ezmesi, light süt, bal, yumurta, haşlanmış patates ve hafif besinleri rahatlıkla tüketebilirsiniz. Öğle yemeklerinde ise tavuk, haşlama et, salata ve yine bol sebzeli yemekleri dilediğiniz kadar ekmeksiz tüketebilirsiniz. Ev kadınları için diyet önerilerimizi dikkate alarak kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanız çok kolay olacak. Ev hanımlarına bir önerimiz de yemek hazırlarken mümkün olduğunca atıştırma isteği geldiğinde ceviz, badem, fındık ve fıstık gibi hafif çerezlerden tüketmeniz.

Diyet yapacak olan her kişinin metabolizması ve kan değerleri çok önemlidir, yapacağınız diyetleri mutlaka doktora başvurarak kontrollü bir şekilde yapmanız gerekir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)