Göz Torbalarından Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Göz Torbalarından Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Göz torbaları önemli bir cilt sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Göz altında bulunan deri, vücudumuzdaki en iyi tabakalardan biridir ve dış etmenlere karşı savunmasızdır. Bu nedenle, insan yüzündeki ilk kırışıklıklar göz çevresinden başlamaktadır. Göz torbalarını makyajla kapatma yoluna gidebilirsiniz. Ancak makyaj tek çözüm değildir. Evde hazırlayabileceğiniz, göz torbalarını yok etmenin bitkisel yolları ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Gözaltı Torbalarının Oluşmasında Etkili Olan Sebepler Nelerdir?

Çok fazla çalışan göz kasları, sarkık yanak kasları, sigara kullanımı, demir eksikliği, tiroid hastalıkları, hormonal düzensizlikler, göz alerjileri ve hastalıkları, uykusuzluktan kaynaklanan yorgunluklar, aşırı kafein kullanımı, gebelik sırasında göz torbaları oluşmaktadır.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • Çok severek yediğimiz çileği tedavi yöntemi olarak kullanabiliriz. Çilek dilimlerini göz torbalarının üstüne koyup, 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Bu yöntemi haftada iki defa kullandığınızda, gözaltı torbalarının zamanla yok olduğunu görebilirsiniz.
  • En çok bilinen yöntemlerden birisi de demlenmiş çay poşetleridir. Çay poşetleri soğuduktan sonra, gözlerinizin üzerinde 20 dakika bekletin. Bu işlem bittikten sonra, gözlerinizi durulamanız yeterli olmaktadır. Çay poşetleri, göz altı torbalarında hem iltihabı azaltır hem de göz altı morluklarını azaltacaktır.
  • Göz altı torbalarına salatalık ile tedavi edebilirsiniz. Salatalığı dilimleyin ve iyice soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra gözlerinizin üzerine 25 dakika bekleterek, göz altı torbalarının yok edilmesinde sonuç alabilirsiniz.
  • Patates dilimlerini göz altlarına koymakta bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Patatesin göz altı morlukları, göz torbalarında ve göz yorgunluğunu gidermede önemli bir rolü bulunmaktadır.
  • Gözlerinizde aloe vera bitkisini kullanabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin içindeki jeli çıkartarak, göz altı torbalarına masaj yapabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin birçok yararlı özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler arasında cildi nemlendirmek ve cilt tonunu dengelemek yer almaktadır.
  • Soğuk su veya buz ile gözlerinize kompres uygulayabilirsiniz. Bu şekilde göz torbalarından kurtulmuş ve gözlerinizi rahatlatmış olursunuz.
  • Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile bir yemek kaşığı badem yağını karıştırabilirsiniz. Bu karışımı göz torbalarında 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Böylece göz torbalarından hızlıca kurtulabilirsiniz.
CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)