Balayı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balayı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belki de birçok çiftin düğünden sonra bir kez yapabildikleri balayı tatilini doğru ve beklentilere uygun seçebilmek oldukça önemlidir. Düğün sürecinde hatırlanması gereken önemli bir ayrıntı olarak, gidilecek yerin karar verilmesinde aceleci davranmamak ve aylar öncesinden araştırma yaparak karar vermek gerekir. Kusursuz bir balayı için bazı kriterlere dikkat etmek tadı damakta kalan bir balayı tatili geçirmeyi sağlayacaktır.

 • Ortak Kararlar Alınmalı

Çift olarak iki kişiyi ilgilendiren balayı, beklentilerin yeterince karşılanması adına ortak kararlar almayı gerektirmektedir. Konaklama ve gezilecek yerlerin ortak ilgi zevklere hitap etmesi bu noktada oldukça önemlidir.

Balayı oteli seçiminde sadece bir tarafın istek ve beklentilerini göz önünde bulundurmak, diğer tarafı mutsuz etmese de büyük ölçüde memnun etmeyecektir. Olası memnuniyetsizlikler planlarda değişiklik yapılmasına neden olacağı için beklenmedik harcamaları da kapı açacaktır.

 • Bütçe Gözden Geçirilmeli

Balayı çiftleri için pek çok alternatif ve keyif dolu aktiviteler oldukça dolgun bir bütçe gerektirmektedir. Balayında yapılması gerekenler konusunda önceden planlamanın yapılması bütçenin de otomatik olarak ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bütçenin gidilecek otele kadar değerlendirilmemiş olması karşı koyulması güç imkanlar karşısında kayıtsız kalınmasına ve bütçenin istemeden de olsa aşılmasına neden olacaktır. Balayı bütçesi konusunda temkinli ve hazırlıklı bir tatil için mutlaka bir rakam belirlenmelidir.

Gidilecek Yer Önceden Keşfedilmeli

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışı ülkeleri de balayı için iyi birer alternatif niteliktedir. Günümüzde makul fiyatlar çerçevesinde sunulan balayı paketleri çiftlerin tercihlerini yurt dışından yana yapmalarına neden olmaktadır.

Çok fazla hakkında bilgi sahibi olunmayan yerler hakkında önceden araştırma yapmak gerekir. Para birimi, iklimi ve gezilecek yerleri konusunda bilgi sahibi olmak, kısa süreli balayıların dolu dolu geçirilmesine imkân verir.

 • Valiz Hazırlıklarına Önceden Başlanmalı

Düğün hazırlıkları çoğu kez balayı için valiz hazırlığının son güne bırakılmasına neden olur. Hal böle olunca eksiklerin çok fazla olması ekstra masraflar çıkarır. Olabildiğince pratik eşyalar almaya dikkat etmek ve kalabalık bir valiz hazırlamaktan kaçınmak aranılanların kolayca bulunmasını sağlar.

Balayı süresince tüm ihtiyaçların yeterince karşılanabildiği bir valiz için varsa düzenli kullanılan ilaçların alınması, mevsim özelliklerine uygun kıyafetlerin seçilmesi ve özel anları şık geçirebilmek için birkaç elbisenin alınması önerilir.

 • Pasaport ve Vize Sürelerine Dikkat Edilmeli

Yurt dışı balayı planlarında gözden kaçırılan en önemli detaylardan biri de pasaport ve vize sürelerinin gözden geçirilmesidir. Hayal edilen kusursuz bir balayı tatilinden resmi evraklar yüzünden olmak oldukça can sıkıcıdır.

Pasaport ve vize gibi gerekliliklerin dışında gidilen ülkenin diğer resmi prosedürlerininde araştırılması gerekir. Aşı olunması ve vize süresinin kısa olmaması gibi kriterlerin önceden bilinmesi sorunsuz bir yolculuk geçirilmesini sağlar. Bu süreçte evlilik cüzdanı da evde unutulmaması gerekenler arasındadır.

BALAYI İÇİN ŞEHİR SEÇİMLERİNDE SİZE YARDIMCI OLABİLECEK YERLER ŞU ŞEKİLDEDİR;

İzmir -> http://www.qkadin.com/izmirde-tatil-yapabileceginiz-yerler.htm

Alaçatı -> http://www.qkadin.com/alacatida-tatil-yapmaniz-icin-5-neden.htm

Balıkesir -> http://www.qkadin.com/balikesirde-tatil-yapmak-icin-5-sebep.htm

Kıbrıs -> http://www.qkadin.com/kibrista-tatil-yapmak-icin-10-neden.htm

Marmaris -> http://www.qkadin.com/marmariste-tatil-yapmak-icin-tercih-sebepleri.htm

Antalya -> http://www.qkadin.com/antalyada-tatil-yapmak-icin-10-neden.htm

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
 • comment-avatar
  beyzam 6 yıl

  öncelikle tesekkurler admin yakın zamanda evlenmeyi dusunuyorum bu soledıklerinizi okudum ve cok dikkat edicem balayına cıkmadan once cok guzel seylere deyinmisiniz

 • comment-avatar
  En son teknoloji haberleri 6 yıl

  Kısa süre içerisinde evleniyorum balayı hakkında düşündüklerim vardı bu yazı benim için aydınlatıcı oldu dikkate alacağım teşekkür ederim.