Son Yılların En Beğenilen Aşk Filmleri

Son Yılların En Beğenilen Aşk Filmleri

Aşk filmleri, her ne kadar romantik filmlerden hoşlanmam diyen kişilerinin sayısı fazla olsa da sıkça izlenen film türlerindendir. Son yıllarda hafızalarda yer etmiş, etkileriyle birçok kişiyi içine almış birçok film vardır. Birkaçını tanımak ve izlemek gerekir.

Sil Baştan

Kate Winslet ve Jim Carrey’in başrollerinde olduğu Sil Baştan, bol miktarda ödül kazanmıştır. Clementine’nin sevgilisiyle yaşadığı tüm anıları, katıldığı bir deney neticesinde tamamen silinir. Sevgilisi bunu öğrenince kendi yöntemleriyle duruma çözüm bulmaya çalışır. Filmden alınması gereken asıl mesaj ise anılar ne adar kötüyse bile hayatın bir parçasıdır olacaktır.

Aşk Tesadüfleri Sever

Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin’in başrollerinde yer aldığı, Türk yapımı film, çocukluk ve gençlik yıllarını birlikte geçiren iki kişinin Ankara’da yollarının kesişmesiyle başlıyor. Film ülkenin 70, 80 ve 90’lı yıllarına geri dönüşler yapıyor ve çeşitli kültürleri aktarıyor. Diğer önemli bir özelliği ise yaşamış birçok hikâyeden meydana gelmiş olmasıdır. Ancak unutmayın filmi izlemeden önce mutlaka kendinize bir kutu mendil hazırlayın.

Not Defteri

Aşkın birçok yönünü gözler önüne seren film, zengin kız ve fakir adam klasiği üzerine kurulmuştur ama senaryosu, kurgusu ve oyuncuların başarısıyla tüm benzerlerinden ayrılabilir. Sararmış not defterinden anlatılan ve çok eski zamanlardan gelen bir aşk hikâyesini anlatan filmin başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling yer alıyor.

Not: Seni Seviyorum

Holly ve Gery çok mutlu bir evlilik sürdürmektedir ama aldıkları kötü bir haberle tüm dünyaları başlarına yıkılır. Gery beyninde bir tümörle yaşamaktadır ve kurtulma şansı da çok azdır. Holly’yi iyi tanıyan eşi Gery, onun ölümünden sonra kendisini iyi hissetmesi için eşine bazı sürprizler hazırlar. Tüm sürprizlerini belli aralıklarla ve bir düzen içerisinde hazırlayarak; Holly’nin moralinin düzelmesini amaçlar. Başrollerini Hilary Swank ve Gerard Butler‘ın üstlendiği film de en çok beğenilenler arasında yerini alıyor..

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)