2017 Yılında En Çok Dinlenen Yerli Şarkılar

2017 Yılında En Çok Dinlenen Yerli Şarkılar

2017 yılı içerisinde müzik dünyasını hareketlendiren ve milyonlarca kişi tarafından dinlenen pek çok şarkı bulunmaktadır. Dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından dinlenen şarkılar olduğu gibi Türkiye genelinde dinlenen popüler şarkılar da dikkat çekmektedir.

2017 Yılında En Çok Dinlenen Yerli Slow Şarkılar

Sakinleştirici ve zaman zaman hüzünlü kabul edilen slow şarkılar, Türkiye genelinde en çok tercih edilen şarkı kategorisinde yer almaktadır. Çoğunlukla kafa dinlemek ve biraz rahatlamak için tercih edilen bu şarkılar arasında en çok dikkat çeken ise Tarkan’ın Beni Çok Sev şarkısı olacaktır. Milyonlarca kişi tarafından sevilen ve pek çok düğünde dans müziği olan şarkı, 2017 yılının en sevilen slow şarkılarından biri olmuştur.

Buray’ın Kimsenin Suçu Yok, Sıla’nın Muhbir, Koray Avcı’nın Yakarım Geceleri ve Sezen Aksu’nun İhanetten Geri Kalan isimli şarkıları yılın en sevilen diğer slow şarkıları arasında yer almaktadır.

2017 Yılında En Çok Dinlenen Yerli Pop Şarkılar

2017 yılında yerli pop müzikte dikkat çeken ve uzun yıllar adından söz ettirecek olan pek çok şarkı dikkat çekmektedir. Çoğunluğu hareketli şarkılardan oluşan pop listesinde dikkat çeken ilk isim rekor kıran Aleyna Tilki olacaktır. Şarkıcının Cevapsız Çınlama ve arkasından çıkardığı Sen Olsan Bari isimli parçaları, yıla damgasını vuran şarkılar olarak bilinmektedir.

Aleyna Tikli kadar adından söz ettiren bir başka pop sanatçısı ise Çağatay Akman olmuştur. Yıl içerisinde en çok dinlenen şarkı ödülünü alan Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli parça, sanatçının uzun süre ses getirmesini sağlamıştır.

Edis’in Çok Çok, Demet Akalın’ın Kulüp, Tarkan’ın Yolla isimli şarkıları da yıla damgasını vuran diğer şarkılardır.

2017 Yılında En Çok Dinlenen Yerli Rock Şarkıları

2017 yılında tercih edilen ve uzun süre akıllarda kalacak olan şarkılardan bir kısmı rock kategorisinde yer alan şarkılardır. Manuş Baba’nın Dönersen Islık Çal isimli parçası yılın en popüler, ilgi çekici rock şarkıları arasında yer almaktadır.

MFÖ’nün Türküz Türkü Çağırırız, Gepetto’nun Bu Aşk Beni Üzer, Kalben’in Doya Doya, Deniz Tekin’in Bende Bir Problem Var isimli parçaları yılın sevilen diğer rock şarkıları arasında kabul edilmektedir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Hale Karacan 6 yıl

    Manuş Baba nın olayı nedir bu adam birden bire nasıl çıktı ve zirveye yerleşti hiç anlamış değilim, klibini izledim neredeyse sıfır maliyle çekilmiş bir klip helal olsun.