Ağız Kokusunu Geçirmenin Pratik Yolları

Ağız Kokusunu Geçirmenin Pratik Yolları

Ağız kokusu maalesef bir çok kişinin günlük hayatta yaşadığı sıkıntılardan birisidir, Genellikle sigara kullanan kişilerin muzdarip olduğu ağız kokusuna geçici çözüm olarak naneli sakız ve şekerler ile bireyler çözmeye çalışmaktadır, bu koku yakın temas kurduğunuz insanlar işyerinde sürekli muhattap olduğunuz kişiler ve yakın arkadaşlarınız tarafından algılanır ama size genellikle pek bir şey belli etmezler fakat rahatsız olduklarını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Ağız Kokusu Neden Olur

Ağız kokusu genellikle dişlerde veya damakta meydana gelen apselerden meydana gelmekle beraber Dişte çürük ya da apse, Bademcik iltihabı, sinüzit, Reflü, Uzun süreli açlık ve Ağız hijyeninin kötülüğü gibi sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Eğer yılda en az 1 defa diş hekimine kontrole gitmiyorsanız, kullandığınız diş fırçasını sürekli olarak temizlemiyor veya değiştirmiyorsanız ayrıca diş ipi kullanımını süreklilik haline getirmediyseniz ağız kokusunun basit nedenlerinden olabilir.

Ağız Kokusunu Önlemek İçin Pratik Formüller

Ağız kokusu, kişinin kendini ve çevresindekileri son derece rahatsız eden bir problemdir. Ağız kokusu rahatsız edici bir sorun olduğundan, kişinin sosyal hayatını ve çevresi ile olan ilişkilerini etkilemektedir. Bu problem bazen hastalık habercisi olabileceği gibi açlık, diş çürüğü gibi nedenlerle de oluşabilir. Ağız kokusu önlenebilen ve giderilebilen bir problemdir.

Ağız Kokusundan Kurtulmak

Ağız Bakımının Ağız Konusundaki Önemi

Diş sağlığı, ağız sağlığını da etkilemektedir. Çürük dişler, kokulu yemeklerden sonra dişleri fırçalamamak, diş sağlığına önem vermemek ağız kokusuna neden olur. Günde iki kere diş fırçalamaya, kokulu yemeklerden sonra diş fırçalama imkânı yoksa karanfil çiğnemeye, düzenli olarak diş kontrolü yaptırmaya, çürük dişleri vakit kaybetmeden tedavi ettirmeye özen gösterilmelidir. Bitkisel olarak bu dertten kurtulmak isterseniz bununla ilgili ağız kokusundan kurtulmak için bitkisel çözümler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağız Kokusu Önleyen Yöntemler

Ağız kokusunu engellemek için bitkisel yöntemlere başvurulabilir. Karanfil ağız kokusunu gideren ve önleyen en etkili bitkilerdendir. Ağız kokusundan rahatsız olduğunuzda uzun süre karanfil çiğnemek ve ağızda tutmak, ağız kokusunu giderir.

Ağız kokusundan Şikâyetçi olanlar, pırasa yaprağı ve defne yaprağını ezerek, dişleri düzenli olarak bu karışımla ovaladıklarında ağız kokusunun geçtiği gözlemlenecektir.

Açlık gibi basit sebeplerden kaynaklanan ağız kokularında bal ve sirke karıştırılarak çiğnenebilir. Nefes temizliği ve ağız kokusunu engellemek için özellikle kokulu yemeklerden sonra bir tutam dere otu tüketebilirsiniz. Ağızda oluşan yaralar ve nefes kokusu için ada çayı ile yapılan gargara kokuyu ve yaraları kısa sürede gidermektedir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)