Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Ağız Kokusunu Gidermek İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Birçok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkan ağız kokusu; kişinin yaşam kalitesini düşürüp özgüvenini zedelemektedir. Özellikle süreklilik arz eden kötü kokularda, doktora başvurulması daha kolay çözüm bulunmasını sağlayacaktır. Doktorunuz, ağız kokusunun sebebini bulup tedavisine yönlendirecektir. Bu aşama kullandığınız ilaçlarla olumsuz tepkimeye girmeyecek bitkileri öğrenerek evde de çözümler üretebilirsiniz.

  • Ağız Kokusuna İyi Gelen Bitki Çayları

Ağız kokusuna iyi gelecek en iyi, köklü bitki çayı rezenedir. Rezenenin kullanımına belli süre aralıksız devam ettiğinizde ağız kokusundan eser kalmadığını göreceksiniz. Çayı, yemekten bir saat önce içmenizde yarar vardır. Hem mide, sindirimini daha sağlıklı yapar hem de ağızdaki bakteriler rezene ile temizlenir.  Rezene çayını tüm bitki çayları gibi demleyerek hazırlayabilirsiniz. Rezene dışında ağız kokusuna iyi gelen bir diğer bitki çayı, karanfildir. Kullanımını herhangi bir bitki çayı ile birlikte yapılabilir. İçtiğiniz tüm çayların içine en az iki ya da üç tane karanfil atıp demleyiniz. Sonrasında tüketebilirsiniz. Her akşam karanfilli bir bardak bitki çayı ağız kokusuna çözüm getirecektir.

  • Ağız Kokusuna İyi Gelen Bitki Kürleri

Ağzınızın kötü koku oluşturmaması için kullanabileceğiniz ilk kürü sirke ve bal ile hazırlayabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı sirke ile bir çay kaşığı balı harmanlayıp ağzınıza alıp çiğneyiniz. Bal ve sirke tamamen tükendiğinde ılık bir bardak su içebilirsiniz. Bunun dışında ağız kokusuna iyi gelen bir diğer bitki ise ardıç tohumudur. O da çiğneme ile tüketilmelidir. Bir süre sonra ağız kokusunun dağıldığını fark edeceksiniz.

Ağız kokusuna her gün uygulanarak çözüm getiren bitkilerden biri karanfildir. Karanfili yemeklerden sonra ağzınıza alarak çiğneyiniz. Çok ezmeden dilinizin altında tutmanız bile nefesinizi açacaktır.

  • Ağız Kokusu için Doğru Macun Kullanımı

Ağız kokusuna engel olabilmek adına kullandığınız macuna dikkat etmelisiniz. Evde oluşturduğunuz diş macununuz birçok macundan daha sağlıklı ve daha iyi çözümler getirecektir. Limon, bal, karbonat, karanfil kullanarak oluşturduğunuz macun; dişlerinizi daha sağlıklı kılacak, ağız kokusuna çare olacaktır. Gargara için ada çayını demleyip günde iki kez kullanmanız yine kötü kokulara kalıcı çözüm bulmanızı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri