Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır ve Nelere İyi Gelir

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır ve Nelere İyi Gelir

Öncelikle kantaron yağını nereden nasıl temin edeceğiniz konusunda size bilgi verelim, kantaron yağı bitki türü satışı yapan aktarcılarda veya çeşitli alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz hazır halde küçük şişelerde satılır ve fiyatları 20 TL den daha alttadır.

Birçok derde deva olan kantaron yağını evde tamamen doğal olarak hazırlaması mümkündür. Bu sayede he daha ucuza gelir, hem de tamamen doğaldır.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantaronun pek çok önemli faydası mevcuttur. Yaraların ağrılarını dindirir. Oluşan güneş yanıkları acısını dindirir ve yaraların iyileşmesine yarar. Bebeklerde pişik için kullanılır. Sürekli ayağı üşüyen kimseler tarafından kullanılır. Mide ağrılarında, kesiklerde, cilt güzelliği için, et benlerinden kurtulmak, yüzdeki lekeler için, yaralanmalarda ve birçok çeşitli durumlarda kullanılmaktadır.

Kantaron Yağı Yanık ve Ağrılar İçin Kullanılır

Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Aktardan alınmış olan kantaron kurutulmuş çiçekleri, kapaklı bir kavanoza konularak, kavanozun tamamına organik zeytinyağı konulur. Kavanozun ağzını ince bir bez ya da tülbent ile sararak, üzerine kapağı kapatılır. Yaklaşık olarak bir buçuk ay kadar güneş alan yerde bekletilir. Koyu bir tonlarda olduğunda yağ hazır demektir. Daha sonra ise koyu renkli olan kaba alınarak uygulanmaya hazırdır.

Kantaron Yağı Nasıl Uygulanır?

Eğer kantaron yağı içilecekse; bir çay bardağına 2 ila 3 damla dökülerek, sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 defa içilir. Cilde sürülecek ise de ele alıp cilde yedirerek masaj yapılmalıdır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (4)
 • comment-avatar
  Ezgi Kösedağ 6 yıl

  Daha önce bir kaç kere kantaron yağı kullanmış birisi olarak söylüyorum gerçekten çok faydalı ve işe yarayan bir şeydir ama ne yazık ki son zamanlarda çevremdeki aktarlara pek gelmiyor.

 • comment-avatar
  Berna Yüce 6 yıl

  Kantaron Yağı gerçekten çok etkili ve kolay bulunan bir şey kendiniz de yapabilirsiniz ama hazır satılıyor diye de biliyorum bazı aktarlarda şişelenmiş biçimde satıldığını da gördüm.

 • comment-avatar
  Sevim Akçalı 6 yıl

  Kullanımla ilgili bir şey aklıma takıldı. Cildimize sürmeden önce nemlendirici sürsek veya peeling yaptıktan sonra bu yağı sürsek olur mu? Yoksa sadece temizlenmiş cilde mi sürülmesi gerekiyor?

 • comment-avatar
  Hatice Kuleli 6 yıl

  Böyle doğal evde yapılabilcek yağlar dururken hindistan cevizi gibi pahalı yağlar tercih edilmemeli. Faydaları aynı olmasına rağmen fiyatı iki katı.