Emziren Anneler İçin Fazla Kilolardan Kurtulma Yöntemleri

Emziren Anneler İçin Fazla Kilolardan Kurtulma Yöntemleri

Fazla kilolar, emziren annelerin kabusudur adeta. Hali hazırda hamilelik sırasında alınan fazla kilolar, özellikle hamileliğin 8. ve 9. aylarında biriktikçe birikir. Öte yandan hamilelik sonrasında da süt depolarının dolu olması gereken çiçeği burnunda anneleri, rejim ve diyet teçetelerine serbestçe geçiş yapamaz. Oysaki burada kilit nokta bebek için bilinçsiz ve çokça beslenmek değil, alınan gıdaların kaliteli ve nitelikli olmasıdır. Dilerseniz siz de bu konuda ki önerilerimize kulak vererek emziren anneler için fazla kilolardan kurtulma yöntemleri konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Doğum Sonrasında Nasıl Beslenilmeli?

Doğum sonrası normal kilo alımı; 10 ila 13 kilo arasında olmalıdır. Normal şartlarda bu gibi ağırlıklarda olan yeni bir anne adayı az bir dikkat ve biraz da egzersizle bu fazlalıklarından kurtulabilir. Öte yandan 20 ila üzerinde kilo alan annelerse bu kilo kaybını zamana yaymalıdır. Çok kilo alan anneler için doğum sonrasında ne katı diyet uygulamaları, ne de daha fazla bünyeyi salarak kilo alımına devam etmek doğru bir eylem olmaz. Eklenen kilo fazlalıkları ileride size; şeker, kalp hatalıkları ya da kanser hastalıkları olarak geri dönecektir.

Nitelikli Gıdalarla Beslenerek Hem Emzirebilir, Hem de Kilonuza Dikkat Gösterebilirsiniz

Nitelikli gıdalar denildiğinde elbette şerbetli tatlılardan, şekerli gıdalardan, pastalardan, ya da karbonhidrat ağırlıklı börek, çöreklerden ekmeklerden söz etmiyoruz. Onun yerine protein fosvor zengini balık, protein kaynağı yumurta, ızgara et, tavuk ürünlerine yönlenebilirsiniz. Öte yandan sizin ve bebeğinizin kemiklerinin güçlüolması adına; süt – yoğurt , peynir gibi gıdalara yönelmeniz de kaçınılmaz olmalı. Yine yağ yönünden fakir baklagillerle karnınızı iyi bir şekilde doyurabilir ve almanız gereken değerleri de alabilirsiniz. Zira baklagiller hem yağsız hem de protein zengini gıdalardandır.

Bol Meyve Yiyerek Vitamin Ve Mineral Kazanabilirsiniz

Meyve yiyerek vitamin ve mineral açığını kapatabilirsiniz. Örneğin ananas, hem tok tutan lifli bir meyvedir, hem de bol miktarda süt yapar. Yine yeşil gıdalar tokluk ve dikkat konusunda olmazsa olmazlardandır. Yeşil salatalar, salatalık, biber, domates, ıspanak, maydonoz tüketerek hem tıka basa doyabilir, hem de bir gram yağ almadan bebeğinize gerekli mineralleri sağlayabilirsiniz. Fındık – kuru kayısı ya da kuru incir gibi ürünlerle atıştırmalıklar hazırlayarak kendinize mini ara öğün partileri düzenleyebilirsiniz. Bu içeriğimizde emziren anneler için fazla kilolardan kurtulma yöntemleri konusunda sizlere değerli bilgiler verdik.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)