Çeşitli İğne Oyası Modelleri

Çeşitli İğne Oyası Modelleri

Türk Danteli olarak dünya literatürüne geçen iğne oyaları bir iğne yardımıyla ipek iplikten oluşturulan üç boyutlu kenar dantelleridir. İğne oyaları hakkında bilgi almak için Dünya’nın dört bir yanından ziyaretçiler her sene ülkemize gelmektedirler. Çok farklı iğne oyası modellerinin olması bu icranın kendine özgü bir düzeyde yaratıcılığa olanak vermesinden kaynaklanmaktadır. İşte bu yüzden en güzel iğne oyası modelleri ülkemizin yaratıcı kadınları tarafından üretilmiştir.

Yaratıcılığa bu kadar açık olması bir çok farklı tekniğin oluşmasına ve farklı alanlarda kullanılmasına olanak sağlamıştır. İğne oyası örnekleri ‘ni incelediğimizde bunun yanlış bir bilgi olmadığını göreceksiniz. Çiftli sarma iğne oyası, yazma iğne oyası, tülbent iğne oyası gibi örnekler sizi şaşırtacak derecede güzel ve eşsiz olabilirler.

İğne oyaları örgü ve danteller gibi yeni evlenecek kızlarımızın çeyizinde vazgeçilmez rol oynar. İğne oyası süslemeler yapabilmek için kızlarımız büyüklerinden iğne oyası nasıl yapılır öğrenmeye çalışırlar. Bu süreç artık internet sayesinde kolaylaşmış olsa da rağbet oldukça azdır. Eskisi kadar çok üretilmiyor olmaları yeni modellerin ve tekniklerin ortaya çıkmasını durdurmuş hali hazırda var olan iğne oyası süslemelerinin değerini arttırmıştır. Son zamanlarda bu tekniğin öğrenme yollarının artması sebebiyle tekrar rağbet görmeye başlamıştır. Gençler tekrar çeyizleri için iğne oyası modeller aramaya başlamış ve internet sayesinde kendi ürettiklerini de yeni insanlarla paylaşma şansı bulmuşlardır.

Farklı iğne oyası modeller incelemek için google’da basit bir arama yapmanız yetmektedir. Karşınıza yüzlerce değişik iğne oyası modeli gelecek ve sizde bu modelleri inceleyerek aynılarını evinize yapabilir isterseniz kendi yaratıcılığınızı kullanarak yepyeni modeller üretebilirsiniz. İğne oyaları hakkında bilgi almak için eskiden olduğu gibi zorlanmanıza gerek kalmıyor böylece. Herhangi bir videoyu defalarca izleyerekte hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (9)
 • comment-avatar
  Selvi Atay 6 sene

  3 ve 7 numaralı iğne oyalarını çok beğendim örnek olarak telefona nasıl indirebilirim acaba bilgisi olan varmı teşekkürler.

 • comment-avatar
  Ezgi Kuşcu 6 sene

  Bu modeli çok seviyorum gerçekten 3.oyayı yapmaktan çok zorlandım bir de 2.modellerde ki 2. oya modelini yaparken uğraştım, yeni iğne oyası modellerini bekliyorum.

 • comment-avatar
  kerime 6 sene

  anneannem çok yapardı baya severdi bu işi. teşekkürler bu güzel modeller için.

 • comment-avatar
  derya 6 sene

  ben bunlara çocukluktan alışkınım ama gelin görün ben sevemedim ya.

 • comment-avatar
  tuğçe 6 sene

  çok güzel bir uğraş inanın her zaman yapılsa evde sıkıntı kalmaz. bunla geçinen bile var.

 • comment-avatar
  irem 6 sene

  İğne oyası bana çok farklı geliyor ama görüntü olarak güzel bir havası var. Öğrenmek istediğim şeylerden bir tanesi desem yalan olmaz sanırım. Teşekkürler paylaşımınız için.

 • comment-avatar
  deniz 6 sene

  Ben bu konuda anneannem tarafından eğitilmiş olsam da kendim adamakıllı halen yapamıyorum. Bu emek isçiliğini doğru düzgün yapabilen herkese sonsuz saygım var açıkçası.

 • comment-avatar
  yaren 6 sene

  İğne oyası yapmak büyük marifet istiyor bana göre. Bu marifete sahip olanlar ne mutlu ki büyük bir kazanç kapısını bile kendi kendilerine açabilirler. Hobi amaçlı olarak yapmayı deneyeceğim teşekkür ederim.

 • comment-avatar
  Melehat kırgız 6 sene

  Komşum bu tarzda iğne oyalarını yapıyor çok orjinal tasarımlar gösteriyor fakat satabileceği bir mecra yok isterseniz size de örnekleri iletebilirim.