Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

Yaş aldıkça vücutta kolojen ve kırışıklık giderici elastin maddelerinin üretiminden sorumlu salgı bezlerinin çalışma rutinin de azalmalar ve tembelleşmeler görülür. Ayrıca, yüzde özellikle sık kullanılan yüz kasları bir süre sonra deformasyona uğrar. Tüm bunların birleşmesi ile beraber hanımların en büyük problemlerinden biri olan cilt kırışıklıkları baş göstermeye başlar. Cilt kırışıklarının giderilmesi ve oluşumunun engellenmesi adına birçok kozmetik markasının çıkardığı birbirinden farklı ürün seçenekleri mevcuttur. Bu ürünler özellikle kolojen içerikleri ile dikkat çekerler ve kırışıklıkları gidermeyi vaat ederler. Ancak kolojen esasen bir protein alt ürünüdür ve birçok doğal madde ile yüze uygulanması da mümkündür.

 • Kırışıklıklara Karşı Yoğurt Maskesi

İhtiyacınız olan malzemeler evde kolaylıkla bulabileceğiniz ürünlerdir.  1çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı doğal portakal suyu ve yarım muz maske için yeterlidir. Muzu çatal veya benzeri bir araç ile ezdikten sonra diğer tüm malzemeler içine karıştırın ve iyice yedirin. Maskeyi haftada üç gün yüzünüze uygulayabilirsiniz sürdükten sonra 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz ve ılık su ile durulamanız yeterlidir. Yoğurt, cildinize kaybettiği nemi ve esnekliği kazandırmada oldukça etkili bir üründür.

 • Kırışıklarla Mücadelede Badem Maskesi

Badem yağ içeriği oldukça yüksek bir kuruyemiştir. Badem yağının saç bakımında ve cilt bakımında kullanımı oldukça yaygındır. Birçok kozmetik ürün içeriğinde de badem özleri mevcuttur. Evde hazırlanacak badem maskesi için ihtiyacınız olan ürünler, badem ve süttür. Bir avuç bademi 1 kase süt içerisine koyarak bir gece bekletmeniz gereklidir, sabah badem kabuklarının kendiliğinden soyulduğunu görürsünüz. Bademler havanda dövülerek veya blenderden geçirilerek sürülecek kıvama getirilir. Maskeyi yüzünüzde 20-30 dakika aralığında bekletmeniz ve ılık su ile durulamanız yeterlidir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
 • comment-avatar
  Sevgi Ulus 6 yıl

  Anti age maskeler çizgiler derinleşmeden kullanılmalı bence. Bir yerden sonra botoks dahil derinleşen çizgilere müdahale edemiyor. Bu yüzden böyle maskeler anti age ürünler 28 yaşından sonra düzenli olarak yapılmalı.

 • comment-avatar
  Sude Yılmaz 6 yıl

  Annem botokstan sonra bu maskeyi kullanarak botoksun kalıcılığını arttırdı. Normal ciltlerde nasıl etki eder bilmiyorum. Ama kırışıklığın azalmasına botoksla birlikte kullanınca yardımcı oldu.