Antalya’da Tatil Yapmak İçin 10 Neden

Antalya’da Tatil Yapmak İçin 10 Neden

Akdeniz kıyılarında yer alan ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Antalya, tatil için seçilecek yerlerin arasında gelmektedir. Maviyle yeşilin birleştiği ve hoş manzaraların olduğu Antalya’yı seçmek için birçok neden vardır.

  • Antalya’nın Havası

Antalya iklimi, Mart ayında, Aralık ayına kadar güneş olan bir havaya sahiptir. Antalya sadece yazın değil sonbahar ve hatta kışta bile tatil yapmak için tercih edilen yerler arasında gelir.

Antalya'nın Temiz Havası

  • Antalya’da Bütçe Kolaylığı

Antalya’nın tatil yapılacak yerlerinde, her fiyatta pansiyon ve otel bulunmaktadır. Böylelikle kişilerin bütçesine göre tatil yapmasına imkân sağlamaktadır.

Antalya'da Ucuza Gezilecek Şahane Yerler

  • Antalya’nın Meşhur Gece Hayatı

Türkiye’nin kozmopolit şehirlerinden olan Antalya’nın birçok eğlence hayatı bulunmaktadır. Barlar, festivaller, clubler ve daha bir sürü eğlencelerle Antalya’da gecesi ayrı, gündüzü ayrı yoğun geçecektir.

  • Antalya’nın Doğal Güzelliği

Antalya’nın manzarası, doğası, yeşilliği tatil boyunca kişilerin dinlenmesini sağlar ve huzur verir. Antalya’ya tatile gelen turistlerin, sadece manzara için bile defalarca geldikleri bilinir.

  • Antalya’nın Meşhur Yemekleri

antalya-yoresel-yemekleri-1

Her kültürün kendine özgü yemekleri olduğu gibi, Antalya’da spesiyal yemekleri ile ünlü bir şehirdir. Toros salatası, Finike tatlısı, hibeş, laba, bergamotlu çay, çiğirdik tatlısı ve kabak çiçeği dolması yemek çeşitlerinin birkaçıdır.

  • Antalya’nın Plajları ve Koyları

antalya-4

Antalya tatil yapmak için mükemmel bir seçim olacaktır. Çünkü her gün ve saatin dolu geçmesi olasıdır. Sabah plajda uzanılırken, öğleden sonra koylar keşfedilerek, keyifli bir gün yaşanabilir.

  • Antalya’nın Tarihi Eserleri

antalya-fasilis-1

Antalya tatilinin başlangıcında deniz olmak üzere sonrasında ise, ilk iş tarihi yerlerin gezilmesine başlanacaktır. Binlerce yıl yaşamış olan medeniyetler tanınarak, hem tatil yapılacak, hem de bilgi sahibi olunacaktır.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya’da Gezilecek Yerler ve Turistik Alanlar

  • Antalya’da Gezilecek Yerlerin Fazlalığı

Antalya’da bir otele bağlı kalınmamalıdır. Gezilecek olan küçük köyleri, kasabaları, limanları ve daha birçok yerlerin keyfi sürülmelidir. Antalya büyük bir şehirdir ve gezilecek yerleri bir hayli fazladır.

  • Antalya’da Aktivite Bolluğu

Antalya’nın çok çeşitli aktiviteleri bulunmaktadır. At binme, dalış, safari tekne turları, yamaç paraşütü yapılacak olan tatili renklendirecektir.

  • Antalya’da Alışveriş Çılgınlığı

Antalya’ya gelen turistler, süs eşyaları, kıyafetler ve Türk kültürüne özgü ne varsa alma çabasındadır. Antalya, çarşısı, pazarları, mağazaları ve köşe başı seyyar satıcılarıyla bitmek bilmeyen alışveriş şehridir.

Antalya Manavgat İlçesinde Oteller

Antalya Manavgat En İyi Oteller

Antalya’da En İyi Kamp Alanları ve Kamp Tesisleri

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)