Zerafetinizi Oje ile Tamamlayın

Zerafetinizi Oje ile Tamamlayın

Kadınların güzellik kavramı çok geniş kapsamlı bir alanı kaplar. Bir erkek için güzellik; yüz güzelliği, fizik güzelliği gibi sınırlı kavramlardan oluşur. Oysa bir bayanda güzellik bütündür. Yüzünden, kaşından, gözünden, eline, ayağına kadar bütün olarak güzel olmaya çalışır ve bunun içinde kendine özen gösterir.

Bakımlı bir kadının ellerinin bakımsız ve özensiz olması düşünülemez.

Günümüzde geliştirilen manikür yöntemleri ile ellerde ki güzellik bayanların fiziki güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Moda dünyasında tarz olabilmek her şeyin önünde ve üstünde tutulmaktadır. Tarz bir bayanında kıyafetlerini, ellerine yaptığı bakım ve tırnağına sürdüğü oje ile tamamlar. Geçmişte tek ve pastel renklerle sınırlı olan oje tercihleri günümüz de desenli ve çok renkli bir çeşitliliğe ulaşmıştır.

Oje ile gelen zerafet bir bütünün parçası gibidir. Gelin olacak bir kızın yüzü, saçı, makyajı ne kadar önemli ise tırnağına sürdüğü oje ve el bakımı da o kadar önemlidir. Bir bütünün parçası olarak düşünülen bu el süsleri, kadınların karakter yapısını da ele verir. Şöyle ki küt tırnaklar, kısa tırnaklar ve yuvarlak torpülü tırnaklar bunların hepsi o kadının çizmiş olduğu karakterin yansımasıdır. Mesela küt tırnak kullanmayı tercih eden bayanların ellerinde daha sert bir ifade hakimdir. Bunu koyu renk ojelerle daha da sertleştirebileceği gibi açık renk boyalarla yumuşatmakta elinde olan bir şeydir.

Özellikle yeni sezon oje modellerinde uzak doğu motifli desenlerin kadınların parmaklarını süslediğine tanıklık yapacağız. Bu modeller kadınların şıklık ve zerafetlerini tamamlayan en önemli süsleri olmaya aday. Bu tarz oje modellerini evde sürmek sizin için zor olabilir. Bu kadar iddialı modelleri kuaförünüzde güzel bir manikür bakımından sonra sürdürmenizi tavsiye ederiz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)