Kadınlar İçin Saç Ektirme Süreci ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar İçin Saç Ektirme Süreci ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sadece erkekler için düşünülüyor olsa da kadınların rağbet gösterdiği bir alandır. Özellikle estetik açıdan düşünüldüğünde kadınların bu alana ilgisiz kalabileceği düşünülemiyor. Erkeklerin kel hali ile de karizmatik olabileceği söylenir; ancak bu durum kadınlar için aynı değildir. Bu sebep ile saçlar konusunda hassas olan kadınlar; erkek tipi saç dökülmesi veya genetik dökülmelerin yaşanmaması için saç ekim işlemleri ile bu durumu azaltmaya çalışırlar. Kadınların büyük bir çoğunluğu ön saç çizgisinin aşağıya çekilmesi veya yüzlerini çevreleyen saç yoğunluğunun arttırılması için saç ekimi cerrahisine geliyorlar

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesini yaşayan birçok insan için farklı aşamaları olduğu gibi prosedür herkes için aynı olmuyor. Kişinin saç ekimi için muhakkak ki seyrek veya saçsız olan bölgelere transfer edilebileceği gibi yeterli olacak donör olabilecek saçlara ihtiyacı vardır. Kadın için de erkek için de uygulanabilen, lokal anestezi uygulanarak yapılan saç dökülmesi sebebi ile yaşanan saç kayıplarına kesin ve kalıcı çözüm üreten bir cerrahi bir yöntemdir. Her yaş ve cinsiyetten kişiye uygulanabiliyor olması kolay ve kalıcı çözümü ve uzun vadeye bakıldığında ekonomik sonuçlar yaratması bakımından, tüm saç kayıpları için çözüm olarak kabul ediliyor.

Saç Ekim İşlem Kaç Saat Sürer?

Her ne kadar hastane ve benzeri ortamlarda insanlar çok kalmak istemese de saç ekimi noktasında uzun saatler geçirmeyi göze alırlar. Cerrahi işlemden sonra kendilerine refakat edecek birisine ihtiyaç duyarlar. Saç ekimi prosedürü genellikle beş ve sekiz saat arasında değişen ve tüm gün süren bir işlem olmak ile birlikte lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve hastalar rahat bir pozisyon alınır. Saç ekim işleminin sonuçları için hastanın beklemesi gerekir. Saçların tam anlamı ile çıkması için belli bir sürenin geçmesi gerekir.

Saç Ekim Operasyonu Kişiye Herhangi Bir Zarar Verir Mi?

Saç ekimi operasyonu ağrısız bir işlem olmasından dolayı kişi herhangi bir ağrı hissetmez ayrıca operasyon lokal anestezi ile yapılır. Bu sebep ile kişiye herhangi bir acı vermeyeceği gibi bir zararı da olmaz.

Saç Ekimi Yaptıracak Kişi Nelere Dikkat Etmeli?

Saç ekimi de cerrahi bir işlem olduğundan dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Bu maddeler aşağıdaki gibidir;

  • İşlemden birkaç hafta öncesi alkol kullanılmaz
  • Kan sulandırıcı hap kullanılmaz
  • Saç ekimine uygun yıkama 10 gün boyunca yapılmalıdır.
  • Saç ekim alanına 6 ay süre içinde sert bir darbe almamış olmalı
  • Saç ekim tarihinden 1 ay öncesine kadar hamam, sauna, havuz ve güneşten uzak durulmalı

Saç ekim öncesi de saç ekim sonrası da kişinin belirli şeylere önem vermesi operasyonun daha hızlı ve kolay anı zamanda da doğru şekilde sonlanması için önemlidir.

Saç Ekim Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Her cerrahi işlemde olduğu gibi burada da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Kadınlar için saç ektirme süreci ve dikkat edilmesi gerekenler aşağıda maddeler halinde sunulur.

  • Sürekli banyo alınmasını gerektirecek ağır işlerden uzak durmak gerek
  • Stres, saç dökülmesine neden olur bu neden ile stresli ve gergin ortamlardan uzak durmak önemlidir
  • İşlemden sonra belli bir süre cinsel ilişki yaşamamak gerek
  • İlaç kullanımı olabilir bu neden ile alkol tüketimine ara verilir
  • Uygulama yapılan alanı bir yere temas etmemek gerek

Özellikle saç ekilen alanın enfeksiyon kapmasına dikkat edilir. İşlemden sonra kısa zamanda yeni saçlara kavuşmak için doktorlar tarafından bazı ilaçlar verilebilir. Bu ilaçların önerilen şekilde ve düzenli alınması önem taşır.

Konuyla ilgili aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)