Dr. Ender Saraç’ın Hurma Diyeti

Dr. Ender Saraç’ın Hurma Diyeti

Ünlü zayıflama doktoru Ender Saraç, sürekli hurmanın faydalarından bahsediyor. Düşük kalorili bir meyve olan hurma,  tatlı olduğundan hem şeker isteğinizi bastırıyor hem de tok tuttuğu için acıkmadan ve bıkmadan diyet yapmanızı sağlıyor. Sürekli diyete başlayıp, miktar hesabı yapmaktan sıkıldıysanız hurma diyeti tam size göre bir diyet.

Hurma diyetine başlayacak bir kişi bu diyeti nasıl uygulayacak?Öncelikle bilgi olması açısından bir hurmanın bir tanesinde 29 kalori olduğunu belirtelim.

İşte Mucize Hurma Diyeti Listesi

Sabah aç karnına oda sıcaklığından su içmek bağırsakları çalıştırır. Böbrek sağlığı açısından iyidir. Bu sebeple diyet sabahımıza su ile başlamayı unutmayalım.

Sabah: 1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Öğlen:  1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Akşam: 1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Bu diyeti aralarda kaçamak yapmadan düzenli bir şekilde uygularsanız, diyet bitiminde 2-5 kg arasından kilo kaybınız olacağını göreceksiniz. Gün içinde tükettiğiniz 21 afet hurma ile hiçbir şekilde açlık hissi duymuyor, hata tatlı bir meyve tüketmenin mutluluğu içinde diyetinizi sürdürüyorsunuz. Bir hafta boyunca bu şekilde beslenmek sizi hem sağlıklı tutacak,  hem de mucize bir  meyve olan hurmadan bol bol vitamin almanızı sağlayacak.

hurma diyetiDiyeti uygularken günde 2 litre kadar su içerek, toksinlerden arınmalı, yaktığınız yağları dışarı atmalısınız. Hurma, içinde bulunan şeker sayesinde sizi diyet yaparken halsiz bırakmayacak, gün boyu neşeli ve enerjik olmanızı sağlayacak.  Doktor Ender Saraç hurma diyetini tavsiye ederek, hiçbir kuşku duymadan bu diyeti uygulayabileceğinizi söylüyor. Metobolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacak olan hurma diyeti, bağırsaklarından düzenli şekilde çalışmasını sağlıyor.

Hurma diyeti ile kilo verenlerin sayısı günden güne çoğalırken, diyet yapanların gayet sağlıklı olarak kilo verdiği gözlemleniyor. Eğer yaz öncesinde siz de fazla kilolardan kurtulup fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız hurma diyeti tam size göre bir diyet.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (3)
 • comment-avatar
  buket 6 yıl

  Hurma diyeti nasıl olur bilmiyorum ama hurmanın tadını pek sevemedim bunca zaman. Yine de bu diyeti bir şekilde deneyeceğim güzel olabilir bence.

 • comment-avatar
  esra 6 yıl

  Hurma ile alakalı çeşitli faydalar okudum ama bu kadarını bilmiyordum. Teşekkür ederim son derece iyi olacak benim için.

 • comment-avatar
  Serpil 6 yıl

  Cok iyi geldi bana ; yaptım ve 5 kilo gitti ! Harika bir mucize !