Denizden Sonra Kaşıntı Sebepleri ve Tedavisi

Denizden Sonra Kaşıntı Sebepleri ve Tedavisi

Yaz aylarında görülebilecek deri hastalıklarından biri kaşıntıdır. Fakat bu kaşıntılar denize girdikten sonra görülebilir. Tıp dilinde su alerjisi olarak nitelendirilen bu hastalık, kişinin denize girmesiyle kaşıntı olarak problemlere yol açar.

Denizden Sonra Kaşıntı Sebepleri

Cildinizdeki hassaslıktan kaynaklı olarak denize girmenizle kaşıntı meydana gelebilir. Kimi zaman kişide görülecek bu hastalık ciltte kızarma, şişkinlik gibi daha büyük çaplı sorunlara itebilir. Denizden sonra görülen kaşıntı sebepleri deniz suyunun sıcak ya da soğuk olmasından kaynaklı olarak gelişen ültikerden kaynaklıdır.

Deniz sonrası kaşıntı sebeplerini sıraladığımızda;

  • Deniz suyunun sıcak ve soğuk dengesizliği
  • Deniz suyunun aşırı tuzlu olmasından dolayı cildin yüzeyinde tuzun kalarak kurumasına yol açması
  • Ültiker gelişiminden kaynaklı olarak deniz sonrası kaşıntıların yaşanması

Gibi sorunlar ile karşılaştığınız zaman hemen sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekir. Çünkü uzman doktorlar tarafından alerjik sorunlarınıza çözük odaklı öneri ve tedaviler uygulanmış olur.

Deniz Suyu Alerji Belirtileri Nelerdir?

Deniz suyuna karşı vücudunuzun alerjik reaksiyon göstermesini çok kolay şekilde fark edebilirsiniz. Çünkü cilt yüzeyinizde hemen değişimler oluşmaya başlar ve bu sorunu yaşayan kişiler de bu durumu çok hızlı şekilde fark etmiş olur. Deniz suyu alerji belirtileri arasında en yaygın şekilde görülen kaşıntı oluyor. Kaşıntı dışında gelişebilecek alerji belirtileri kızarık ve şişme gibi durumlar olabilir.

Deniz Sonrası Görülen Kaşıntı İçin Tedavi

Denize her defasında girdiğinizde istemeyeceğiniz bu tür problemle karşı karşıya kalabilirsiniz. Denize karşı alerjisi olan kişilerin denize sık sık girmemesi gerektiği uzman doktorlar tarafından söyleniyor. Ayrıca vücudunda bu gibi kaşıntı sorunları yaşayan kişiler için doktor tarafından ilan öneriliyor. Deniz sonrası görülen kaşıntı için uygulanacak ilaçlı tedavi kaşıntı, kızarıklık ve şişmenin geçmesini sağlıyor.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)