Alışverişin Altın Kuralı İndirim

Alışverişin Altın Kuralı İndirim

Kadınları dünyada en çok ne mutlu eder diye soracak olursak sanırım en doğru cevap alışveriş tutkusu olacaktır. Tüm kadınlar alışveriş yapmayı sever. Ancak doğru yapılmayan alışverişler sizi bazen zor durumlara düşürebilir. Hem maddi hem de manevi olarak etkileyebilir. Alışveriş yapmanın kuralları vardır. Bu kurallara dikkat edildiğinde de alışveriş bir zevk işi ve hobi haline gelir. Hem sizi hemde bütçenizi yormaz.

Alışveriş yapmanın kuralları başında tabiki bütçenizi iyi ayarlamak gelmektedir. İndirimli alışveriş sezonları iyi takip edilmelidir. Sezon açılışlarında mı yoksa sezon sonunda mı alışveriş daha indirimli olur iyi analiz etmek gerekir.

Her alışverişte torbalar dolusu kıyafet almak alışveriş canavarlığı olarak tabir edilir.

Az ve doğru alışveriş için ihtiyaçlarınızı liste haline getirerek alışveriş yapmak için evden çıkın. Yoksa her gördüğünüz ürün sizin için ihtiyaç haline gelecek ve bu ihtiyacınızı karşılamak için para harcamak zorunda kalacaksınız. Alışverişin altın kuralı olarak tabir edebileceğimiz diğer bir madde ise konumunuza göre alışveriş yapın. Çalışan bir bayan iseniz sadece ayda bir katılacağınız davetler için onlarca elbise almayın. Gündelik ihtiyacınızı karşılayacak kıyafetler almaya dikkat edin. Böylece hem uzun soluklu bir dolabınız olacak hemde daha az ihtiyacınız olacaktır. İndirimli alışveriş için kampanya zamanlarını iyi takip edin ve bu zamanları iyi değerlendirin ihtiyacınız olan indirimli ürünleri almaya dikkat edin. Çünkü indirim sezonlarında aynı mağaza içinde birkaç üründeki indirim diğer ürünlere artı olarak yansıtılmış olabilir. Buna dikkat ederek alışveriş yapmanızda fayda vardır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)