Cilt Lekeleri İçin Özel Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Özel Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt lekeleri oluşumu, çok çeşitli nedenlerle meydana gelebilmektedir. Özellikle yaz aylarında güneşe çok fazla maruz kalan bireylerde çok sık görülen cilt lekeleri, bazı durumlarda nedensiz yere zaman içerisinde kendiliğindende oluşabilmektedir. Cilt lekeleriniz için tamamen doğal yöntemlerle, çözümler üretebilirsiniz. Cilt lekelerini yok etmek için, cilt lekelerine doğal çözümler ve cilt maskeleri yardımınıza koşacak.

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi

Gerekli Malzemeler:

. Yarım yay bardağı kadar doğal limon suyu

. Yarım çay bardağı maydanoz suyu

. 1 Tatlı kaşıyı kadar bal

. Uygulamak için bir miktar sargı bezi

Hazırlanışı:

Bir kap içerisinde, bal, maydanoz suyu ve limon suyunu güzelce karıştırıyoruz, ardından gazlı bez karışıma batırılır ve cilde tampon yaparak uygulanır. Ardından yaklaşık olarak 10 dakika kadar kullanılan gazlı bez kenara alınır ve yeni bir gazlı bezle aynı işlem uygulanmaya devam edilir. Cilt lekelerine iyi gelen maske, haftada 2 kez uygulanmalıdır. Cilt lekelerinin zamanla azalarak kaybolduğunu göreceksiniz.

ciltteki-lekelenmeler-icin-dogal-maskeler-1Cilt Lekeleri İçin Yoğurt Maskesi

Gerekli Malzemeler:

. 2 Tatlı kaşığı kadar yoğurt

. Yarım tatlı kaşığı kadar karbonat

. 4 Damla kadar limon suyu

. Yarım tatlı kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı:

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemeleri karıştırıyoruz ve cildimize uyguluyoruz. Yalnız bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi çok iyi temizlemiş olmanız gerekiyor. Cilt lekelerine karşı yoğurtlu maskemizi cildimize uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekleterek, ılık suyla ovarak çıkartıyoruz. Cilt lekelerine kesin çözüm olan bu doğal maskeyi haftada 1 kez uygulayarak, cilt lekelerinden kurtulmak mümkün.

Cilt Lekeleri İçin Kestane Maskesi

Gerekli Malzemeler:

. 2 tatlı kaşığı rendelenmiş kestane

. 1 adet yumurtanın sarısı

. Yarım tatlı kaşığı süt tozu

. 1 adet bütün limon

Hazırlanışı:

Limon suyu, kestane, süt tozu ve yumurtamızın sarısını bir kabın içerisine alarak iyice karıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı cildimize sürdükten sonra, yarım saat kadar bekleterek, cildimize iyice işlemesini sağlıyoruz. Cilt lekelerine karşı kestane çok etkilidir ve cilt lekelerinin açılmasına yardımcı olur. Limonun cilt lekeleri üzerindeki etkisi ise, soyucu ve sökücüdür. Süt tozu ve yumurta ise, ciltte oluşabilecek tahrişi önlemek amacıyla, nemlendirici ve yumuşatıcı etkilerinden dolayı tercih edilir.

Cilt lekelerinden korunmak için kestane maskesi uygulayacaksanız, hassas cilt yapısında olanlar 2 haftada 1 kez, diğer cilt tipine sahip olanlar ise, her hafta bu maskeyi uygulamalıdır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)