Sağlıklı ve Pozitif Yaşam için Bitki Çayları

Sağlıklı ve Pozitif Yaşam için Bitki Çayları

Sık sık ilaç kullanmak yerine sağlıklı alternatifleri değerlendirerek hayata daha pozitif bakabilir; sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Çayı içilebilir bitkilerin her birinin kendine has faydaları vardır. Aşırıya kaçmadan düzenli olarak tüketeceğiniz çaylar ile sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

  • Adaçayı

Günlük hayatta mide ve bağırsak gazları pek çok kişiyi rahatsız eder. Adaçayı bu rahatsızlıkların giderilmesi konusunda oldukça başarılıdır. Sindirim sisteminin düzenli çalışması için günde bir fincan adaçayı tüketebilirsiniz. Adaçayının bunun yanında banyo suyuna katılması halinde zindelik verdiği de bilinmektedir.

  • Ihlamur Çayı

Yatıştırıcı etkisi olan ıhlamurun, balgam söktürücü etkisi de vardır. Ihlamur çiçeği banyosuyla da vücudun yatıştırılması mümkündür. Ihlamurun içine bal ilave edilirse mide ülserine karşı koruyucudur. Düzenli içilen ıhlamur kan dolaşımını da düzenler.

  • Zencefil Limon Ihlamur Nane Karışım Çayı

Demlik içerisine ıhlamuru, naneyi, limon dilimlerini ve zencefili yerleştirin. Üzerine bir miktar su ilave edin ve kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra ocağın altını hemen kapatın ve demlenmesi için bekleyin. Çayı ısıtarak tüketebilirsiniz. Özellikle hastalık başlangıcında olanlar, soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonu geçirenler bu karışımı tüketebilir. Anında toparlayıcı etkisi ile günde iki fincan içtikten sonra düzelmeye başladığınızı fark edebilirsiniz.

  • Melissa Çayı

Mide gazı sorunlarına çözüm olan melissa çayı antiseptik etkilere de sahiptir. Vücuttaki huzursuzlukları ve sıkıntıları giderebilir. Melissa çayının baş ağrısı ve migren konusunda da etkili olduğu bilinmektedir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)