Göbek Eritmenin Yolları Nelerdir

Göbek Eritmenin Yolları Nelerdir

Karın bölgesi vücudun diğer bölgelerine nazaran yağlanmaya daha müsait bir yapıdadır. Bunun nedeni ise; karın bölgesindeki kaslar diğer bölgelere göre daha farklı bir yapıda çalışmaktadır. Örneğin; tempolu bir yürüyüş sayesinde bacak ve kalça kasları daha aktifken, karın kaslarının sadece birkaç noktasında aktifleşme görülür. Bu yüzden sizlere önereceğimiz göbek eritmenin yolları ile ilgili püf noktaları uygulayarak hayal ettiğiniz düz bir göbeğe sahip olabilirsiniz.

  • Göbek Masajı; özellikle sıcak bir banyodan sonra, göbek eritmek için bitkisel yağlar ile göbek ve bel bölgesine yapacağınız 10 dakikalık bir masajla, karın kaslarınızı ve yağları hareketlendirerek yağların erimesini sağlayabilirsiniz.
  • Yüzme Sporu; yüzme sporu sadece göbek bölgesinin değil, vücudun tüm kas gruplarının eşit olarak çalışmasını sağlar. Üstelik göbek ve bel bölgesinde aşırı yağlanmadan dolayı oluşan selülitler, zamanla minimum seviyeye düşerek azalacaktır.
  • Günde 15 Defa Mekik Çekmek; mekik hareketi göbek bölgesindeki yağların en hızlı şekilde erimesine yardımcı olan mucizevi bir harekettir. Her gün düzenli olarak 15 defa çekilen mekikle ortalama 1 ay sonra istediğiniz göbeğe kavuşabilirsiniz.
  • Sandalye Pozisyonu; günde 10 defa kolları ileri doğru sabit şekilde gergin tutarak, sandalyeye otur gibi yapıp tekrar ayağa kalkın Bu hareketi 10 defa yaparak göbeğinizdeki yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.
  • Yoğurt Yiyerek Göbek Yağlarından Kurtulun; yapılan araştırmalara göre her akşam son öğün olarak tüketilen bir kâse yarım yağlı yoğurt, göbek yağlanmalarının azalttığını gösteriyor. Yoğurt içindeki bileşenler sayesinde sadece göbek yağlarını eritmekle kalmadığı gibi, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Böylece hazımsızlık ve şişkinlikle ilgili şikâyetlerin azalmasına yardımcı oluyor.

Son olarak günlük ev işleri sayesinde karın kaslarınızın oldukça aktif bir şekilde çalıştığını biliyor muydunuz? Temizlik esnasında seri bir şekilde eğilip kalma hareketleri ile fark etmeden karın yağlarınız erimektedir. Bu sayede temizlik işlerini daha severek yapabileceğinizden eminiz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)