Eskişehir Lazer Epilasyon: Este Lorien Güzellik

Eskişehir Lazer Epilasyon: Este Lorien Güzellik

Eskişehir’de lazer epilasyon, ağda, cilt bakımı, tırnak ve kirpik bakımı gibi faklı alanlarda profesyonel olarak kadınlara özel güzellik hizmetleri sunan Este Lorien Güzellik Stüdyosu, lazer epilasyon başta olmak üzere sunduğu tüm hizmetlerde hijyen konusunu birinci önceliği olarak belirlemiştir.  Bu bağlamda seans öncesi ve sonrasında oda ve cihazların dezenfekte edilmesi, işlemlerin her aşamasında kişiye özel ürünlerin kullanılması gibi pek çok hijyen tedbiri ekseninde hizmetlerini sürdürmektedir.

Bu yazıda Este Lorien Güzellik Stüdyosu’nun en beğenilen hizmetlerinden lazer epilasyon uygulamaları hakkında çeşitli bilgileri sizler için derledik. Lazer epilasyon işleminin tanımı, geçmişten günümüze gelişimi, öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler gibi merak edilen birçok konuyu ele aldık.

Bununla birlikte Este Lorien Güzellik Stüdyosu Eskişehir lazer epilasyon https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/ sayfasında sunulan hizmetleri görüntüleyebilir, lazer epilasyon fiyatları, güncel kampanyalar ve tavsiye yazılarını takip edebilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerin Alınmasında Geleneksel Yöntemler ve Lazer Epilasyon

Kadın ve erkeklerin vücutlarında oluşan ve istenmeyen görüntülere yol açabilen tüy ve kılların yok edilmesinde çeşitli yöntemlerden yararlanılabilir. Günümüzde gelişen teknolojiler ve bilimsel yenilikler birçok farklı uygulama yapılabilmesine imkân tanırken lazer epilasyon yöntemi de bunlardan biridir. Bunun yanı sıra depilasyon adı verilen bir başka uygulamada ise geçici olarak bu tüy ve kıllardan kurtulmak mümkün olur. Bu yöntem uygulandığında vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan kıl ve tüyler jilet, ağda ya da cımbız yardımı ile vücuttan uzaklaştırılır. Bu yöntemin geçerlilik süresi birkaç gün olabilirken bunun sonunda yeniden tüylenme yaşanması olasıdır. Bu işlem uygulandığında hedef alınan kıl kökü olmaz. Cımbız veya ağda kullanıldığında kıl köküne yönelik işlem yapıldığından bu tür işlemlerin etkisi biraz daha fazladır.

Tüy alımında jilet türü aletler kullanıldıysa sadece kılların ciltten uzaklaştırılması söz konusu olur ve lazer epilasyonun aksine kıl köklerine müdahale edilmez bundan dolayı da birkaç gün içerisinde tüylenme yeniden olur. Ağda ve cımbız benzeri bir yöntem ile yapılan işlemlerde ise süre biraz daha uzun olur ve kıllanma etkileri 2-3 hafta aralığında görülebilir.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu kişi tercihine bağlı olarak gerek ağda vb. geleneksel işlemler gerekse modern uygulamaları noktasında bayanlara Eskişehir epilasyon salonu hizmetleri sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulaması vücutta yer alan ve kıl üretiminde görev alan kök hücrelerin fonksiyonlarını bozarak tüy oluşumunun önüne geçilme amacı güder. Vücudun farklı bölgelerinde uygulanabilme özelliğine sahip olan bu yöntemde istenmeyen tüylerden kurtulmak oldukça kolay bir şekilde gerçekleşirken kişisel bakım ve hijyen açısından da lazer epilasyon merkezleri işlemlerinde bu metot tercih edilir.  Este Lorien Güzellik Stüdyosu hizmetleri arasında da yer alan lazer epilasyon, maliyet, etkinlik ve zaman açısından diğer yöntemlere göre istenmeyen tüylerin alımında bilinen en etkili yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Yararları

  • Kadın ya da erkeklerin vücudunda oluşan ve bazı durumlarda da istenmeyen görsel etkilere neden olan kıl ve tüy oluşumlarının ortadan kaldırılması için kullanılır.
  • Kişisel hijyen açısından bu yöntem yaşamı kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir.
  • Kişilerde özgüven duygusunun güçlenmesine yardımcı olan bir uygulamadır.
  • Hijyenin sağlanması ile birlikte sağlıklı bir yaşam sürmek için de yardımcı bir unsurdur.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu olarak devam eden bölümde epilasyon salonları hizmetlerinde en iyi lazer epilasyon deneyimi için uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken konulara yer verdik.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süreç içerisinde bazı kaideler dikkate alınmalıdır. Bu şekilde yapılacak işlemin kalıcı olması ve istenilen etkilerin yakalanması mümkün olur. Bundan dolayı da “Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler” olur.

Lazer Epilasyon Öncesinde Önemli Bazı Noktalar

  • Uygulamaya başlamadan önce güneşin etkilerine cildi maruz bırakmamak gerekirken solaryum cihazlarına da girilmemelidir.
  • Seans öncesi cilt temizliği yapılmalı ve herhangi bir krem türü ürün kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası İçin Önemli Konular

  • Seans sonrasında da bir süre cilt güneşin etkilerinden korunmalı, solaryum cihazına da girilmemelidir.
  • Bölgenin temiz ve kuru tutulması gerekirken terleme konusunda dikkatli olunmalı ve gerekmedikçe bundan sakınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamalarına yönelik merak edilen konular, Este Lorien Güzellik Stüdyosu Eskişehir lazer epilasyon fiyatları ve işlemlerine dair ayrıntılı bilgi edinmek için firma web sitesinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden kendileri ile irtibat sağlayabilirsiniz. Yine Este Lorien Güzellik Stüdyosu web sitesinde yer alan Eskişehir lazer epilasyon tavsiye ve öneri yazılarını takip edebilir, mevcut kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)