Nedir Bu Kripto Para Meselesi

Nedir Bu Kripto Para Meselesi

Yatırım yapmak risklidir ama paranızın iyi bir şekilde çalışmasını sağlamak içinde faydalı olur. Kripto para inanılmaz kazançlar ve ezici kayıpları muhtemel sonuçlar olarak sunar. Her iki yönde de büyük dalgalanmalar olur. Geleneksel hisse senetleriyle karşılaştırıldığı zaman kripto para değişkendir. Bu yüzden yatırımcıların kendilerini her senaryoya hazırlaması gerekir.

Panik satışı ve FOMO alımları, uzun vadede her daim olumlu olmaz. Piyasa hareketleri keskin olduğu göz önünde bulundurulması gerekir. Kripto para yatırımı uzun vadede nasıl yapılır konusunda ihtiyacınız varsa iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Herhangi koin ya da tokeni yatırım yapmak için en iyi kripto nedir bu konu hakkında önerme yapmayacağız. Uzun vadede kazanımlarda portföy nasıl oluşturulur hakkında genel ilkeleri sizlerle buluşturacağız.

Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır?

Kripto paraya yatırım yapmak karmaşık görünebilir ama bazı yerleri oldukça basittir. Burada iki görev vardır. İlk olarak araştırma yapmak ve hangi kripto paraya yatırım yapmanın en iyisi olduğunu belirlemeniz gerekir. İşin en zor kısmı budur. Fiyat geçmişini analiz edeceksiniz. Piyasadaki belli bir alanı değerlendirmek için para biriminin incelemesini yapacaksınız ve devlet düzenlemeleri gibi olayları hesaba katacaksınız. Yatırımcıların bazıları geri dönüş konusunda uzun geçmişe sahip kriptoları arar.

Diğer yatırımcılar ise değeri oldukça hızla yükselen ve piyasaya yeni girenleri tercih

etmektedir. Hangi kriptoya yatırım yapacağına karar vermek önemlidir. Deneyimli profesyoneller bile bazı yatırımlarda para kaybetme nedenleri vardır. Kripto para yatırımı yapmaya ilk defa karar verdikten ve kripto para yatırımınıza koinler ve tokenleri belirleyip, sıra portföyünüzü oluşturmaya gelir. Kripto alıp satmak internette alışveriş yapmak kadar kolaydır.

Kripto Para Yatırımı Nasıl Yapılır

Kripto Para Yatırımı Yapmak Riskli Mi?

Kripto piyasasını hiç kimse önceden tahmin edemez. Kripto piyasası insana iflas da ettirir milyonerse yapar. Yatırım yapıyorsanız belli başlı riskleri almalısınız. Hisleriniz ve deneyiminiz yatırımda zafer kazanmanıza neden olur. Ne kadar çok yatırım yapacağınız size bağlıdır. Kaybetmeyi ve alacağınız kazancı göz önüne alırsınız. Kripto, geleneksel borsadan farklıdır bu piyasada sorumlu tutacağınız merkezi bir kuruluş maalesef yoktur.

Kripto Para Nereden Alınmalı?

İlk olarak basit yaklaşımda merkezi borsalar, geleneksel borsalarda olduğu gibi işlem yapmayı kolaylaştırır. Teklif toplamak, veri sormak ve işlemcileri zamanlı olarak eşleştirmek gibi işlemler için emir defteri kullanılmaktadır. Belirlenen bir varlığın fiyatı, emir defterindeki arz/talep oranına göre hesaplanmaktadır. Alternatif teknik yaklaşımı ile merkeziyetsiz borsalar son yıllarda birçok değişimden geçti. DEX’ler ile emir defteri sistemi girişimleri az likidite ile yavaş işlemlerle sonuçlanmıştır.

NOT : Yatırım tavsiyesi değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ