Evlilikte Yeniden Güven Kazanmanın Yolları

Evlilikte Yeniden Güven Kazanmanın Yolları

Evliliklerde bazen sevgi ve saygı yeterli olmayabilir. Eşler birbirine güvenmekte zorlanabilir, bu durum da evliliği etkileyebilir. Güven eksikliği sonucu birçok evlilik bitse de, kurtarılan evlilikler de mevcuttur. Kişinin oturup düşünmesi gerekmektedir. Eğer bir aldatma ya da buna bağlı haklı sebepler varsa, suçu kabul etmeli ve ona göre hareket etmek gerekmektedir. Zaman her şeyin ilacı olsa da, böyle durumlarda tersine işleyebilir. Evlilikte yeniden güveni kazanmak için çaba gösterilmelidir. İlk zamanlar sonuç alınamayabilir ama kesinlikle vazgeçilmemelidir. İstikrar ve sabırla, evliliğin kurtarılması mümkündür. Yeter ki inanın ve evliliğinizin kurtulması için çaba sarf edin.

 • Sabırlı Olmak

Her iki tarafı da bekleyen uzun ve zor bir süreç olacaktır. Bu yüzden sabırlı olmak, en önemlisidir. Düzenlenen yemekler, sürprizler, konuşmalar, çiçekler ilk dönemlerde sonuç vermeyebilir. Hatta tam tersine, daha kötü sonuçlanabilir. Fakat yılmadan devam edilmelidir. Kırgınlığın altındaki sevgi zamanla, gün yüzüne çıkacak ve gösterilen emekler sonuç verecektir.

 • İnkâr Etmemek

Aldatma evliliğin içine girdiyse eğer, güvenin büyük bir kısmı gitmiş demektir. Fakat yine de evliliğin kurtarılması imkânsız değildir. Aldatan tarafın kesinlikle inkâr etmemesi, bahane uydurmaması ve asla yalan söylememesi lazımdır. Çünkü konu er ya da geç gün yüzüne çıkacak ve söylenen yalanlar, aldatılan tarafın, kalan güvenini de süpürecektir.

 • Alışkanları Değiştirmek

Alışkanlıklar evlilikte çok önemlidir. Güvenin yeniden kazanılması için, kişinin çoğu alışkanlıklarından feragat etmesi gerekecektir. Gidilen mekânlar, buluşulan arkadaşlar, geç kalınan saatler ve daha birçok konuda dikkat edilmesi ve gidilen çoğu yeri haber vermek mantıklı bir karar olacaktır.

 • İletişim Cihazlarını Ortaya Bırakmak

Ortada saklanacak bir şey yoksa ve evlilik kurtarılmak isteniyorsa, bir süre telefonun ya da laptop, tablet eşyaların meydanda olması çok iyi olacaktır. Böylelikle gizlenen bir şey olmadığı anlaşılacak ve yıkılan güven tekrar kazanılacaktır. Herhangi bir telefon kurcalaması durumunda, kesinlikle karşı tarafa kızılmamalı ve telefon elinden alınmamalıdır. Böyle yapıldığı takdirde daha çok şüphelenilecek ve güvenin kazanılması hayal olacaktır.

 • Sevilen Davranışlar Sergilemek

Güveni sarsılan taraf için affetmesi çok zordur. Sevildiğini ve kaybedilmek istemediğini görmek ister. Karşısında sadece özür dileyip, başka hiçbir şey yapmayan birini görmesi, yıkılan güveni onarmayacağı gibi, sinir olmasına da sebep olacaktır. Böyle zamanlarda affedilmek istenen tarafın, karşı tarafa bir şeyler yapması şarttır. Sevilen bir mekâna götürülebilir, hoşlanılan aktiviteler planlanabilir, romantik bir yemek ayarlanabilir ve sürpriz hediyeler alınabilir. Amaç, ne kadar önemsendiği ve kaybetmekten korkulduğunun gösterilmesidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Elvan Özer dedi ki:

  Oldukça faydalı bilgiler olduğunu düşünüyorum fazlası var eksiği yok çok teşekkürler.

 2. Bebek ve Gelişim dedi ki:

  Güven malesef para ile alınabilen bir şey değil. Hiç tanımadığımız bir insana bile yıllarca güvenemezken, bir kere kırılan güven ne yazık ki tekrar yerine kolay kolay gelmiyor…

BİR YORUM YAZ