Gezginler İçin Ayakkabı Ve Çanta Seçim Rehberi

Gezginler İçin Ayakkabı Ve Çanta Seçim Rehberi
 • Genel
 • Ağustos 8, 2022 5:29 pm | Güncellenme: Eylül 9, 2023 5:58 am
 • 0
 • 21
 • A+
  A-

İnsanlar günlük yaşamlarından sıkılarak farklı kültürleri veya yerleri görmek isteyebilirler. Gezip görmek amacıyla kısa veya uzun süreli seyahat gerçekleştiren kişiler gezgin olarak adlandırılırlar. Bu kişiler gezi temposuna uyum sağlamak için uygun kıyafet, ayakkabı ve çanta kullanırlar. Bu sayede çıktıkları geziyi sıkıntı yaşamadan tamamlayabilirler. Bunun için gezginlerin ayakkabı ve çanta seçimi son derece önemlidir. Gerçekleştirilecek geziye uygun tercih yapılması gerekir.

Michael Kors markası tarafından gezginler için hazırlanan ayakkabı ve çanta modelleri ile keyifli ve sorunsuz gezi deneyimi yaşamak mümkün olur. Markanın gezginler için tasarladığı çanta ve ayakkabılar ile bu ürünlerin seçimine dair detaylar şunlardır;

Gezginler İçin Ayakkabı Seçimi

Gezginler için ayakkabı seçimi son derece önemlidir. Uzun geziler yapan kişiler rahat kullanabilecekleri ayakkabıları tercih ederek rahat bir yürüyüş geçirebilirler. Aksi takdirde yanlış ayakkabı seçimine bağlı ayaklarında yaralar veya sağlık problemleri yaşayabilirler. Günlük yürüyüşler, uzun yürüyüşler ve dağ yürüyüşü planlayan kişilerin ayakkabı seçerken dikkat etmesi gereken detaylar şunlardır;

 • Yolculuk türüne göre ayakkabı tercihinde bulunulmalıdır. Uçak ve uzun otobüs yolculuğu yapılacaksa spor ayakkabı modelleri seçilmelidir. Bu sayede uzun saatlerde ayaklarda sorun görülmez.
 • Uzun yürüyüş planlanıyorsa yürüyüş ayakkabıları ve denize girme planlanıyorsa terlikler tercih edilmelidir.
 • Gezi kış aylarında yapılacaksa yürüyüş için bot veya kaliteli spor ayakkabılar seçilmelidir. Yaz gezisi olacaksa bez spor ayakkabılar veya ince tabanlı spor ayakkabılar seçilmelidir.
 • Gezi şehir merkezinden uzak bir yerde yapılacaksa ayakkabıların kalın tabanlı olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede düzgün olmadan zeminde yürüme zorluğu yaşanmaz.
 • Yürüyüş yaz aylarında yapılacaksa babet ayakkabılar, sentetik terlikler ve parmak arası terlikler tercih edilmelidir. Ancak bu ürünler uzun olmayan yürüyüşler için idealdir.
 • Gezgin ayakkabısı seçilirken ayak tipine ve ayak ölçüsüne göre seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde ayağa büyük veya küçük ayakkabıların giyilmesi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olur.

Bunların dışında gezginler ayakkabı seçerken gezi sırasında giyecekleri spor ve outdoor kıyafetlerine uygun ayakkabıları seçebilirler. Bu sayede şık görünüş sergileyebilirler. Gezginlerin ayakkabı seçimini kolaylaştıracak modelleri Exxeselection sitesinde beğeniye sunulmaktadır. Sayfa incelenerek farklı modellerdeki ayakkabılar satın alınabilir.

Gezginler İçin İdeal Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Exxeselection Michael Kors tarafından gezginler için tasarladığı ayakkabı modelleri bulunur. Bu ayakkabılar sayesinde gezi planlayan kişiler rahatlıkla hareket edebilir. Ayrıca ayakkabılarda bulunan şık tasarım detaylarıyla gezi ayakkabılarında şıklığın tadını çıkarabilirler. Marka tarafından gezginler için tasarlanan ve ideal olan ayakkabı modelleri şunlardır;

 • Kalın taban bağcıklı sneaker ayakkabı
 • İnce taban bağcıklı sneaker ayakkabı
 • Theo günlük spor ayakkabı
 • Theo bağcıklı ayakkabı
 • MK logolu sneaker ayakkabı
 • Irwing bağcıklı deri ayakkabı
 • Olympia kalın tabanlı spor ayakkabı
 • Suni deri ve tekstil sneaker ayakkabı
 • Poliüretan spor ayakkabı

Bu modellere sahip gezgin ayakkabıları kadınlar için üretilmiş ürünlerdir. Kadınların renk zevki göz önüne alınarak tasarlanan bu ürünlerde farklı zevklere hitap edecek renkler vardır. Bu sayede kadınlar gezileri için satın alacakları ayakkabıları belirlerken favori renklerini tercih edebilirler.

Gezgin Ayakkabıları Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

Dağ, deniz ve günlük gezi planlayan kişiler gezgin ayakkabılarının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini merak ederler. Bu sayede ayakkabı seçimlerini doğru yapabilirler. Gezgin ayakkabılarında olması gereken özelliklerden bazıları şunlardır;

 • Gezginlerin giyecekleri ayakkabılar dağ, taş veya engebeli araziler için uygun tabana sahip ayakkabılar olmalıdır.
 • Engebeli ve sert zeminlerde yapılacak yürüyüşler için ayakkabıların kalın tabanlı olmaları gerekir. Bu sayede zemine yakın temas edilmediğinden ayak tabanları zarar görmez.
 • Uzun yürüyüşler planlanıyorsa ve ayak sağlığı düşünülüyorsa tam ayak ölçüsünde ayakkabı tercih edilmelidir. Bu sayede bolluk veya darlık sıkıntısı yaşanmadan yürüyüş gerçekleştirilebilir.
 • Yürüyüşler için tercih edilecek ayakkabıların ortopedik ve kaymaz tabana sahip olmasına önem verilmelidir.
 • İnsan sağlığına zarar vermeyecek poliüretan, deri, suni deri veya tekstil gibi kaliteli materyallerden üretilen ayakkabılar tercih edilmelidir.
 • Günlük ve casual kullanım için uygun ayakkabı modelleri arasından seçim yapılmalıdır.

Michael Kors bu özelliklere sahip ayakkabı serilerini gezginlerin hizmetine sunmuştur. Farklı serilere ait ve farklı özelliklere sahip olan ayakkabılar Michael Kors sayfasında alıcısını bekliyor.

Gezginler İçin Çanta Seçimi

Gezginler için ayakkabılar kadar çanta seçimi de önemlidir. Gezgin olmak isteyen kişiler yapacakları gezi boyunca ihtiyaçları olacak eşyaları yanlarında taşımak isterler. Bu nedenle tercih edecekleri çanta eşyalarını taşımalarına imkan veren özelliklerde olmalıdır. Michael Kors markasının çanta modelleri arasında gezginlere uygun çanta çeşitleri vardır. Markanın ürünlerinden yapılan doğru çanta seçimi ile gezi daha keyifli geçirilebilir. Doğru çanta gereksiz yük ihtimalini ortaya kaldıracağından gezinin sorunsuz geçmesine yardımcı olur.

Gezginler İçin İdeal Çanta Modelleri Nelerdir?

Türkiye ve yurt dışında satış yapan Michael Kors markasının gezginlere uygun olarak hazırladığı çantalar geniş model yelpazesine sahiptir. Bu modeller farklı renkler, üretim materyalleri ve ebatlarla birlikte çeşitlendirilmiştir. Markaya ait olan ve gezginler için ideal çanta modellerinden bazıları ise şunlardır;

 • Mina Large logolu kadın sırt çantaları
 • Brooklyn bayan sırt çantaları
 • Rhea Zip hakiki deri sırt çantaları
 • Zincir askılı slater sırt çantaları
 • Ayarlanabilir askılı brooklyan sırt çantaları
 • Phoebe büzgülü bayan çantaları
 • Poliüretan ayarlanabilir askılı sırt çantaları

Gezginlerin kullanımına uygun çantalar genel olarak sırt çantası türündedir. Ancak markanın kadınlar için hazırladığı geniş hacimli kol ve omuz çantaları da bulunur. Bu çantalara da su, yiyecek ve kıyafet gibi eşyalar koyularak gezi sırasında taşınabilir. Sırt çantaları ve diğer modelleri merak edenler Exxeselection web sitesini inceleyebilirler.

Gezgin Sırt Çantaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Michael Kors sırt çantalarının veya gezginler için uygun sırt çantalarının sahip oldukları özellikler çanta seçiminin kolay yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca özellikler gezi için uygun çantaların seçilmesine de yardımcı olur.

Sırt çantası satın alınırken ilk olarak çantanın ölçüleri dikkate alınmalıdır. Bu sayede kamp veya gezi için gerekli eşyaların taşınmasına çantanın uygun olup olmadığı anlaşılabilir. Bunun dışında sırt çantalarında kaç bölmenin olduğu dikkate alınmalıdır. Bölme sayısının çokluğu koyulacak eşya türünün de çeşitlenmesine yardımcı olur. Birden çok bölmeye sahip olan çantalar daha fazla eşyanın koyulmasını sağlar. Bunun dışında gezgin çantaları seçilirken kapama türü incelenmelidir. Fermuar veya mıknatıs detaylarının olması çantanın güvenle kapanmasını sağlar. Aksi durumlarda eşyaların düşmesi veya kaybolması gibi sorunlar yaşanabilir.

Gezi için çanta seçilirken çantanın üretim materyalinin de dikkate alınması gerekir. Deri, poliüretan veya suni deri materyale sahip olan çantalar dayanaklı ürünlerdir. Bu sayede ağır yüklerin taşınmasını da sağlarlar. Ayrıca materyaller çantanın askı bölümünde de kullanılacağından askıların kopmadan çantanın sırtta uzun süre taşınmasını sağlarlar. Zincir gibi askılar uzun geziler veya ağır olan eşyaların taşınması için uygun olmayabilir. Bu nedenle deri askılı sırt çantalarından seçim yapılması gerekir.

Gezginler Ayakkabı Ve Çanta Kombinini Nasıl Yapmalıdır?

Michael Kors markasının gezginlere uygun olarak tasarlamış olduğu spor ayakkabıları ve çantaları kombin yapılarak da kullanılabilir. Bu sayede geziye uygun aksesuarların kullanılması ve spor şıklığı sağlanması mümkün olur. Markaya ait olan çanta ve ayakkabılar lüks ve kaliteli ürünlerin adresi Exxeselection Michael Kors sayfasından sipariş edilebilir. Kombin oluşturmak için spor ayakkabılar ve sırt çantaları ayrı ayrı incelenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ