Domates Suyu Kürü ile Nasıl Zayıflanır

Domates Suyu Kürü ile Nasıl Zayıflanır

Özellikle göbek çevresinde oluşan yağların eritilmesi için uygulanan domates kürü, hızlı ve sağlıklı sonuç verebilen bir kürdür. Hemen her vücutta olumlu sonuç verdiği gözlemlenmektedir. Uygulaması da bir o kadar kolay olan domates suyunu, gün içerisinde bir kez tüketmek yeterli olacaktır. Her besinin fazlası zarar olduğu gibi çok tüketilmesi durumunda domates suyu da özellikle midede sorun oluşturabilir.

Domates Kürünün Yapımı

Orta boy olan domatesleri tercih ettiğinizde üç ya da dört tanesi bir bardak domates suyu çıkarmaya yetecektir. Kullandığınız domateslerin, organik olmasına özen göstermelisiniz. Mevsimi uygun olduğunda domatesin balkonlarda bile yetiştirilmesi mümkündür. Dört domatesin suyunu sıkarak içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı koyup karıştırınız. Zeytinyağı, domatesten olabildiğince çok faydalanmayı sağlayacaktır.

Domates Kürünün Kullanımı

Her gün bir bardak domates suyu tüketmeniz göbek bölgenizdeki yağlanmalardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Kullanımını bir ay boyunca her gün yemeklerden yarım saat sonra yapınız. Bir ayı doldurduktan sonra vücudunuzun on beş gün dinlenmesine izin verin. Sonrasında yine bir aylık kullanım yapabilirsiniz. Domates kürünü kullandığınız zaman zarfında domates çorbası, ketçap, sos gibi ürünleri kullanmamalısınız.

Vücudunuz, gereken besini içtiğiniz kürden zaten almaktadır. Domates kürü uygulanırken diyetle beraber uygulanmalıdır. İstediğiniz kadar yemek yedikten sonra kürü kullanmanızın bir faydası olmayacaktır. Kısıtlamaya özellikle hamur işi ve kızartmalardan başlamalısınız. Bununla birlikte market abur cuburlarını tüketmeyi bırakmalısınız. Uyguladığınız kür ne olursa olsun bol su tüketmeniz, olumlu sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Domates Kürünü Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tansiyon ve kalp problemleriminiz varsa domates kürünü kullanmadan önce doktorunuza başvurmalısınız. Bunun dışında tüketim saatlerinin öğleden sonra olmasında fayda vardır. Özellikle limon suyu ile birlikte kullandığınızda metabolizmanızı iki katı kadar hızlandıracaktır.  Bu hızlanma tansiyon sorunu oluşturursa özellikle limondan bir süre uzak kalmakta yarar vardır.

Özellikle prostat kanseri riskini azaltan domatesin, organik olarak tüketilmesi bünyenizde pek çok hastalığa engel olacaktır. Bu nedenle tüketimini yaparken domatesler çok iyi temizlenmeli.  Aksi halde yetişme sırasında kullanılan ilaçlar vücudunuza bir şekilde zarar verecektir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)