Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Cinsel istemsizlikler kimi zaman psikolojik, fizyolojk, sosyokültürel sebeplerden doğabilen dönem dönem gelişebilen ya da giderek azalarak kalıcı olabilen bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Aslında bir kader olarak karşılaşılmayan bu durum altındaki sebepler incelenerek kolaylıkla tedavi edilebilen bir durumdur. Piyasada bulunabilen libido yükseltici ilaçlar kısa süreli de olsa işlevsel olabileceği gibi bazı şifa-i otlar ya da karışımlarda bu gibi bir durumda etkili olabilir.

Cinsellik İsteği Nasıl Arttırılır

Yaşadığımız toplum bu gibi konularda; ayıptır, yasaktır tarzında kapalı toplum standartlarında düşünceye sahip olduğundan cinsellik asla konuşulamayan konular arasındaki yerini korumakta. Bu da özellikle kadınlar arasında cinselliği tabu olarak sınıflandırıyor.

Kadınlarda cinsel istek konusunda set vuran bu durum bilinçaltında ters yansımalarla ile evliliklerde ya da ilişkilerde kendini sık sık göstermekte. Küçüklükten beynimize ekilen bazı bilinçaltı tabuları, farklı acı – ağrı – sızı dolu büyütülerek anlatılan hikayeler ise cabası. Bu bilinçaltı ile yetişerek gelişen kadınlarsa gelecek hayatlarında vajinismus problemi ile karşılaşabiliyor. Cinsel başarısızlıklar, kötü cinsel deneyimler, çıplaklıktan kaçınma, isteklerine gem vurma veya kendini beğenmemek de bu konuda kadınlarda sıklıkla görülen durumlardandır.

Cinsel İsteksizliğe Neden Olanlar Durumlar

Öte yandan sürekli kullanılan bazı ilaçlarda insanlarda cinsel isteksizlik yaratabilmektedir. Yine rutinleşen, monotonlaşan ilişkilerde de benzer sorunlar yaşanabilir. Kısacası; ailevi tabulardan doğan psikolojik sorunlar, aşırı alkol tüketimi, stres, yorgunluk, önceden yaşanmış olan küçük düşürücü ya da kötü anılar (erkeklerde başarısız cinsel deneyim geçmişi) bırakan cinsel deneyimler cinsel isteksizlik sebepleri olabilir. Detaylara inilerek psikolojik terapiler, istek arttırıcı ilaçlar ya da bitkisel karışımlardan yararlanılabilir.

Cinsel İsteği Arttırıcı Gıdalar

Cinsel arttırıcı ilaçlar, jeller, doğal afrodizyak olarak kullanılan zencefil (söz gelimi yemeklere birer avuç atabilirsiniz), bal, çikolata, Yohimbine, ginko biloba, vanilya, incir, avokado,  kereviz, muz, havyar da libido arttıran gıdalar arasında sayılabilir. Yine bir kadeh şarap fiziken ve ruhen sizi rahatlatacağı gibi meditasyon yapmak da aklınızı – stresinizi boşaltmanızı sağlayacaktır. Uyku ve sağlıklı beslenme de sağlıklı bir cinsel yaşamın olmazsa olmazlarındandır.

İlk cinsel deneyim ile ilgili detayları daha önce buradaki yazımızda sizlere vermiştik, dilerseniz yazıyı inceleyip ilk cinsel deneyim hakkında olmazsa olmaz bilgilere ulaşabilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)