Karınca Yumurtası Yağıyla İstenmeyen Kıllara Son

Karınca Yumurtası Yağıyla İstenmeyen Kıllara Son

Vücudun çeşitleri yerlerinde bulunan tüyler can sıkıcıdır. Özellikle bayanlar için bir kabus haline gelen bu tüyler oluşturduğu olumsuz görüntüden dolayı da rahatsız edicidir.

Ağda, epilasyon cihazları, tüy dökücü kremler belirli bir süre için çözüm olur. Ve tüyler bu yöntemlerden herhangi biriyle temizlendikten bir süre sonra tekrar kendini göstermeye başlar. Bu süreç kendini tekrarlar ve devamlı olarak uğraşmak gerekir. İstenmeyen tüy sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen bayanlar çeşitli yöntemler deneyerek bu dertten kurtulmak için doğal ürünlere başvururlar. İstenmeyen tüyler için doğal çözümler deyince akla ilk gelenlerden biri karınca yumurtası yağı olmaktadır.

Geçmişten günümüze kadar tüylere çözüm olduğu iddia edilen karınca yumurtası yağı istenmeyen tüyler için kurtarıcı görevi görüyor.

Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen karınca yumurtası yağını almadan önce gerçek olup olmadığından emin olmanızda yarar var. Çünkü piyasada her şeyin olduğu gibi doğal yağların sahtesine de rastlamak mümkün. Özellikle bebeklik döneminde uygulanarak büyüdüklerinde tüy sorununu ortadan kaldırmak hedeflenmiştir. Karıncaların yuvalarında bulunan yumurtaların altındaki yağların daha doğal ve etkili olduğu belirtilmiştir. Fakat bulunması zor olduğundan daha kolay ulaşılabilir olan karınca yumurtası yağları piyasaya çıkmıştır.

Ergenlik döneminde kullanılmaya başlandığında daha etkili olduğu söylenen karınca yumurtası yağını, tüylerden arındırılmış deri üzerine parmak ucuyla yayarak sürmek gerekir. Dört gün boyunca uygulanan bu işleme yaklaşık 15 gün ara verilerek tekrar edilmelidir. Yaklaşık 7-8 kadar bir süre aynı şekilde düzenli olarak uygulandığında tüylerde gözle görülür bir şekilde azalma olduğu görülüyor. Ayrıca uygulanan bu doğal yöntemin cilde herhangi bir zararlı etkisinin bulunmaması da artı sağlıyor.

Kolay uygulanması ve maliyetinin de düşük olması nedeniyle de tercih sebebi oluyor.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Hasret Nur Acar 9 yıl

    Bu yöntemi kullanan birçok arkadaşım var faydası konusunda çelişkili konuşuyorlar bazılarında işe yaradığını biliyorum sanırım tenine göre fayda kullanım şekli değişiyor.