Kalça Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Kalça Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Bildiğiniz gibi kış aylarında bayanlar kalça dikleştirmek konusunda push up destekli çamaşırlardan ya da hydrolic asid dolgulu şırıngalardan iyi kötü yararlanıyor. Fakat yaz geldiğinde işler değişiyor. İşte şimdi yeni bir yaz sezonu daha geldi ve tabiri caizse şimdi tüm kadınlar şapka düştü, kel göründü telaşında. Zira yazın bikinilerin altında kimse selülitlerini ya da düşük kalçalarını bir yerlere gizleyemeyecek. Ama öte yandan size önerdiğimiz pilates hareketlerini yaparak kalçalarınızı kısa zamanda dikleştirebilir ve kalça dikleştirme yöntemleri nelerdir konusuyla ilgili merakınızı giderebilirsiniz.

Kalça Sıkılaştırma Eğzersizleri

Bu Hareketleri 3 Hafta Boyu Yapın Ve Dimdik Kalçalarınız Olsun

İlk hareket squat yani çömelme; ayakta durun ve bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kafanız dik başınız ilerdeyken yavaşça otururcasına çömelin ve hayali bir sandalyeye otururmuşçasına yere düşmeden kendinizi boşluğa bırakın (bu hareketi yaparken tedbir almak adına altınıza bir sandalye de yerleştirebilirsiniz.

Tek bacak squat; bu hareketi tek bacak üzerinde yapacağınız için diğerinden bir az daha zor gelebilir. Bu nedenle öncesinde bacaklarınızı esnetme hareketleriyle ısıtmanızı öneririz. Ayrıca bu hareketi yaparken güç almak için dilerseniz ellerinizi birbirine paralel şekilde ileri doğru uzatabilirsiniz. Şimdi tek bacağınız ileriye uzanmış şekilde sabit bacağınızla yere doğru çömelerek kalkmalısınız. Bu hareketi 10’lu setler halinde tekrarlayabilirsiniz.

Süpermen hareketi; yere yüz üstü uzanın ve hem gövdenizi kolları yukarı – havaya doğru kaldırarak yukarı gerin, hem de bacaklarınızı aynı zamanda yukarı doğru gerin. Sadece yere bitişik olarak karnınız kalmalı. Bu şekilde durabildiğiniz kadar durun. Tüm popo – üst – arka bacaklarınız gerilerek sıkılaşacaktır.

Geri Tekme; dizleriniz yerde, elleriniz açık avuçlarınız yerde (kedi pozisyonu) durun. Tek tek bacaklarınızı yukarı doğru gererek sanki ayak tabanlarınızda yukarı – havaya tekmeler atıyormuşçasına hareket edin. Bu hareketi iki bacağınızda teker teker tekrarlayabildiğiniz kadar tekrarlayın. Arka  – üst bacak ve popoya giden tüm kaslar sıkılaşarak ısınacaktır.

Ters ayak; bir üst paragrafta tarif ettiğimiz hareketi bu kez düz şekilde  yerdeyken yapın. Ve bu kez yüzünüz yukarı – havaya bakarken düz tekmelerle, ayaklarınızın burnuyla – düzenli hareketlerle havayı tekmelemeye çalışın.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)