Kadınların En Çok Takip Ettiği Yabancı Diziler

Kadınların En Çok Takip Ettiği Yabancı Diziler

Kadınlar İçin En Çok Reyting Alan Yabancı Diziler

Bayanlar tarafından izlenen dizi türlerine göz gezdirildiğinde bilhassa dram, komedi ve romantizm alanında yoğunluk olduğu göze çarpmaktadır. Türk dizileri kadar yabancı dizilerin izlenmesi ise pek çok dizi türünün takip edildiğini ortaya koymaktadır.

Kadınların Takip Ettiği Yabancı Dram Dizileri

Yabancı dizi denildiğinde akla gelen ilk dizilerden biri Game Of Thrones’tir. Dram ve fantastik dizi arayışında olan bayanlar için önerilebilecek olan dizi, 2011 yılından itibaren yayınlanmaya başlamıştır. Taht kavgası merkezine oturtulan dizide Peter Dinklage, Nikolaj Coster, Lena Headey gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Breaking Bad, reyting rekorları kıran ve dünya genelinde en çok izleyiciye sahip olan dram dizilerinden biridir. Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn gibi profesyonel oyunculara yer veren dizide, Walter White akciğer kanseri olduğunu öğrenecek ve ailesine yüklü miktarda para bırakmak isteyecektir. Bu amaçla başını derde sokan karakter için bundan sonra hiçbir şey tozpembe olmayacaktır.

Hem macera hem de dram ağırlıklı diziler göz önüne getirildiğinde rekor kıran bir başka dizinin Lost olduğu bilinmektedir. 6 yıllık sezon süreci olan dizinin uzun süre liste başında yer aldığı dikkat çekmektedir. Yolcu uçağının düşmesi ile bilinmeyen bir adada mahsur kalan yolcuların maceraları ve yaşadıkları trajedi gözler önüne serilmektedir.

Kadınlar En Çok İzlediği Yabancı Romantik Diziler

The Vampire Diaries, yabancı ve romantik diziler listesinde ilk sırada yer almaktadır. İzlenme rekorları kıran ve dünya genelinde milyonlarda kişi tarafından takip edilen dizide; Paul Wesley, Ian Somerhalder, Kat Graham, Candice King gibi isimler yer almaktadır. Dizi hem fantastik hem de romantik içeriği ile ilgi çekicidir.

Beauty and The Beast, güzel ve çirkin ismiyle 80’li yıllarda büyük ilgi çeken dizinin yeni uyarlamasıdır. 2012 yılında yayın hayatına başlayan dizi, romantik dizi arayışında olan bayanlar için hem klasik hem de çok keyifli olacaktır.

The Affair, kadın ve erkek ilişkilerine her iki tarafın gözünden bakmayı sağlamış, 2014 yılından itibaren ekranlarda yer almaya başlamıştır. Romantik dram alanında başarılı bir izleyici kitlesine sahip olan dizide Dominic West, Ruth Wilson, Joshua Jackson, Sanaa Lathan yer almaktadır.

Kadınlar İçin En Çok Reyting Alan Yabancı Macera Dizileri

Bayanlar için her ne kadar dram ve romantik dizi önerilerinde bulunulsa da macera dizilerini sevenler de yadsınamayacak kadar çoktur. Bu alanda rekor kıran başarılı diziler arasında ilk olarak Arrow gelmektedir. 2012 yılında yayın hayatına başlayan dizi, öldü sanılan ancak yalnız başına bir adada mahsur kalan Oliver’in geri dönüşüyle başlamaktadır.

Vikings en eski film, dizi ve çizgi filmleriyle çeşitlilik kazanan yapımlardan biridir. Macera ve fantastik dizi arayışında olanlar için önerilebilecek başarılı yapımlar arasında yer almaktadır. Basit bir çiftçi iken güçlü bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin maceralarına yer vermektedir.

Spartacus ise hem macera hem de savaş dizilerinden hoşlanan bayanlar için idealdir. Romalıların ihanetine uğrayan ve uzun süre kölelik yapan Spartacus’un gladyatör olarak yeniden var oluşunu konu almaktadır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)