İstanbul Avrupa Yakasında Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul Avrupa Yakasında Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz Yerler

İstanbul Avrupa Yakası’nda alışveriş yapmak için birçok farklı mekân mevcuttur. Alışveriş merkezleri, semt pazarları ve çarşıdaki dükkânlar bunun için uygun yerlerdir. Ancak herkes bunlar arasında en ucuz ürünleri nerede bulacağını merak ediyor. Biz de bu yazımızda İstanbul Avrupa Yakası’nda ucuza alışveriş yapılabilecek yerleri listeledik.

Giyim, Kuşam ve Ayakkabı

Yeni merkez Tuzla’daki Organize Sanayi Bölgesi, Zeytinburnu Beş Kardeşler Caddesi, koşar deri Nişantaşı’nda ve bunun yanında da Gedikpaşa’daki bazı hanlar bu tür alışverişlerin yapılabileceği uygun yerler arasında bulunuyor. Zeytinburnu’ndaki fabrikaların Tuzla Bölgesine taşınmasından bu yana burada fabrikaların satış merkezleri hala duruyor. Ucuz ve nitelikli deri için, Zeytinburnu’nun iç taraflarına gitmekte fayda var. Gedikpaşa Bölgesi daha ucuz fakat nitelik biraz daha düşük olabilir. Kapalıçarşı içerisinde birtakım hanlarda da ucuz deri ürünleri bulunabilir.

Şehrin farklı yerlerinde fabrika üretimi yapan yerler var. Yıkılmasına karşın Zeytinburnu taraflarında bir merkez bulunuyor. Şimdilerde tuzla organize sanayi her türlü deri mal üretimi yapılıyor. Bu geniş merkezlerin haricinde, Çarşıkapı Centilmen Han ve Gedikpaşa semtindeki Aydin Saray İş Merkezi, Bomonti semti taraflarındaki dükkanlar ucuz çanta satın alınabilecek yerler arasında bulunuyor.

Toptan piyasa merkezi, Beyazıt Ana yol ile Kumkapı sahili arasındaki Gedikpaşa semti. Gedikpaşa’da Emin Sinan Hamamı Sokak ve bu sokaktaki Efes Çarşısı, Çarşılı Han ve diğer yerler bu ürünün piyasasının merkezi olarak kabul edilebilir. Ayakkabı yan sanayi genel olarak yine bu semtte bulunan, Kavaflar Han ve Uğur Han’da yer alıyor.

Beşiktaş’ta Ucuza Alışveriş

Beşiktaş’ın merkez bölgesinde kalan Kartal Heykel Çarşısı olarak bilinen Beşiktaş Çarşısı içerisinde pek çok mağaza, dükkân ve pasaj yer alıyor. Bu yerlerden en aşina olanı Sinanpaşa Pasajı, çarşının içerisinde insanın kendini kaybedeceği garanti olan Beşiktaş Çarşısı ve dükkanlarında; bu dükkanlarda da fiyatlar oldukça uygun şık bir elbise almak isteniyor ise en fazla 50 Türk Lirası ödenerek buna sahip olunabilir.

Baharat, Deniz ve Bakliyat Ürünleri

Baharat piyasasının merkezi Tahtakale semtindeki Hasırcılar Sokak ve sokağın çevresi olarak örnek gösterilebilir. Bu sokak ve çevresinde baharatın genel olarak toptan şeklinde satışı yapılıyor. Perakende satış da bazı dükkanlar da mevcut ama satışın şekli genel olarak toptan şeklinde yapılıyor.

Bakliyat ürünlerinde merkez Eyüp Sultan ilçesindeki Rami Gıda Çarşısı olarak örnek verilebilir. Burası da yine toptancı hali olup şehir genelindeki marketlere bakliyatların dağıtımı genel olarak bu merkezden yapılıyor.

Deniz ürünlerinde toptan ve perakende ürünler Kumkapı’daki halde bulunabilir. Tuzla’dan Avcılar’a kadarki kıyı bölgelerinde yine balık satışı yapan birçok yer var. Midye merkezleri ise Sarıyer ve Rumeli Kavağı. Beşiktaş’ta da ülke çapında çok meşhur olan ve şubeleri olan bir midyeci de bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ