Kış Aylarında Cilt Güzelliğini Koruma Yöntemleri

Kış Aylarında Cilt Güzelliğini Koruma Yöntemleri

Cildimiz 4 mevsimde de döngüsel hava şartlarının farklı koşullarına paralel olarak gün boyu aşınır, yıpranır ve kirlenir. Havada bulunan toz ve kir partikülleri, egzoz dumanı, makyaj kalıntıları, cildin kendi sebum salgısı, mikroorganizmalar sürekli yüzümüzde birikerek cildin işlevini bozar. Yanı sıra yaşlanma etkileri, sigara kullanımı, alkol, stres, hava kirliliği, uykusuzluk, sağlıksız beslenme cilde daha hızlı bir erozyon yaşatır. Oysaki uzmanların açıklamalarına göre bilinçli uygulanan cilt bakımı uygulamaları, uygun ürünlerle desteklendiğinde bu olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.

Bu konuda ayda 1 kez genel cilt bakımı yaptığınız ya da yaptırdığınızda dahi cilt sağlık dengesine kavuşabiliyor.  Böylelikle yaşlanmamak konusunda geleceğe yatırım yapmış oluyorsunuz.

Öncelikle sağlıklı bir dengesi için; cildin oksijenlene, kan dolaşımına, ölü hücrelerden kurtulmaya ve yeni hücre oluşumuna ihtiyacı var. Böylelikle cilt,  doğal atıklarından arınarak dış faktörlerle savaşabilecek olan oluşan koruyucu tabakaya rahatlıkla kavuşabiliyor. Bu yüzden cilde ihtiyacı olan biyolojik aktiviteleri için cildin aktif maddelerin verilmeli ve cilt bu konuda desteklenmeli.

Kış Aylarında Günlük Cilt Bakımı Önerileri konumuz da ilginizi çekebilir.!

Doğru Başlangıç İçin Cilt Analizi

Uzmanlara göre nasıl ki iç organlarımız hastalandığında ilgili branş doktoruna giderek röntgen çektiriyorsak, aynı şekilde cildimizin problemlerini öğrenebilmemiz için cilt analizi şart. Böylelikle cildinizin gereksinimlerini öğrenmiş oluyorsunuz.

Ardından öncelikle cilde peeling uygulanarak cilt temizlenmeli. İkinci adımda ise 10 dakika buhar banyosu yapılmalı. Cildin altında birikmiş yağlar ve siyah noktalar temizlenmeli.  Sonrasında yüze uygun bir tonik seçilerek yüz yeniden arındırılmalı. Son olarak yüksek frekans işlemi ile cilt mikroplardan arındırılarak yatıştırmalı ve kan dolaşımını hızlandırılmalı.

Finalden önce kan dolaşımını hızlandırmak için kas yönüne doğru yüz – dekolte masajı yapılmalı. Finalde ise cilt tipine göre gözenek sıkılaştıran serum ve maske uygulanmalı ve yüz nemlendiricili kremlerle beslenmelidir.

Hassas Ciltler İçin Tedavi Ve Bakım Kürü

Bu kür Haftada 1 kez uygulanmalıdır ve art arda 6 hafta sürdürülmelidir.

Bir çay kaşığı; yaban mersini özü, kuşburnu, rosa canina özü, meriloto, meyan kökü, E ve C vitamin ampulleri, aloe vera özütünü(tüm bu ürünleri eczaneden ve aktardan elde edebilirsiniz) tahta bir kasede döverek homojen şekilde karıştırın ve maske şeklinde yüzünüze sürün. 1 saat tuttuktan sonra yıkayın. Yüzde oluşabilecek olan kızarıklıkları, döküntü ve pullanmaları, cildi koruyarak yok eder.  Ayrıca ciltteki yanmayı, kızarıklığı azaltarak ciltte rahatlama sağlar.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)