Zengin Renk Seçenekleriyle Ev Dekorasyonu

Zengin Renk Seçenekleriyle Ev Dekorasyonu

Hayatınızı geçirdiğiniz evlerinizde güzel bir hava yakalamak, modernizmi ya da biraz daha klasik evleri tercih etmek sizin elinizde. Aynı şekilde evinizde kullanacağınız renkler sizin tarzınızı yansıtıp kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak olanakları size sunmaktalar. Bir ev için vazgeçilmezlerden birisi perdelerdir! Klasikleşen ve modasını yitiren tüller, klasik beyaz güneşliklerden kurtulup rengarenk, zıt renklerin oluşumu olan ve büyük desenli perdeleri tercih edebilirsiniz. Ambiyansın sakin, durgun olmasını isterseniz de daha pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.

Perdeler kadar önemli olan bir diğer etmen muhakkak duvarlardır! Eskiden oldukça gündemde olan, kullanılan duvar kâğıtları tekrar gündeme geldi ve kullanımı da arttı. Aklınıza getirebileceğiniz her renkte, desende duvar kâğıdına ulaşabilmek için dekorasyon marketlerini ziyaret etmelisiniz. Eğer eviniz sade mobilyalar ile döşenmişse duvarlarınızda kullanacağınız kağıtlar ile bu sadeliğe renk katabilirsiniz. Özellikle yeni moda evlerde ön planda olan TV ünitesinin arka kısmının farklı desenlerde olması insanları mutlu edecek derecede iyi sonuçlar almanıza yardım edecektir. Üstelik kağıt kaplama işini kendiniz de yapabilirsiniz! Ustaya ihtiyaç duymaksızın, kendinizin seçeceği ve kendinizin yapıştırabileceği duvar kağıtları neler başarabileceğinizi de gözler önüne serecek!

Tabi ki evinizin en çok kullanılan kısmı olan oturma odasının mobilyaları da son derece önemlidir. Modeli kadar renginin, deseninin güzel olduğu koltuklar salonunuzun baştan aşağı havasını belirleyecek, değiştirecektir. Mobilya kumaşları için seçeceğiniz canlı renkler, çiçekler sizi neşelendirse de bazen gözünüzü yorabilir. Bunun için çizgili desenleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu çizgili desenler odanıza daha asil bir hava katacaktır. Kir belli etmeyen, çabuk kirlenmeyen ya da kolay temizlenebilecek koltuk kumaşları seçmek de oldukça önemlidir! Yeni model koltuk kumaşlarını araştırıp evinize en çok gideni seçebilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Aylin Güler 10 yıl

    Renklerin çok sırıtmaması gerek çünkü her rengin kendine göre pozitif ve negatif etkileri mevcut özellikle duvar rengine ve duvarın boğmayacağı koltuk takımlarına dikkat etmek gerekli.