Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Mutlu ve Uzun Bir Evlilik Mümkün Mü?

Mutlu ve Uzun Bir Evlilik Mümkün Mü?

Boşanma oranlarının giderek arttığı günümüzde evlilik oranları da aynı derecede çoğaldı. Artık gençler bundan 5-10 yıl öncesine göre daha erken yaşlarda evleniyor. Öğrencilik döneminde bile evlenmeye başlayan gençlere aileler ve türlü vakıf ve dernekler de destek oluyor. Devletinde okurken evlenenlere destek olmaya başladığı bu dönemde evlilik oranları arttı. Ama boşanma oranlarında hala bir değişiklik yok. Evli çiftlerin büyük bir kısmı evliliklerinin ilk iki yılını tamamlamadan boşanıyor.

Peki, büyük bir aşkla evlenen bu çiftler neden bu kadar çabuk boşanıyor?

Evlilik mi aşkı öldürüyor, yoksa çiftler aşık olduğunu sanıp erken mi evlilik kararı alıyor? Çiftlerin boşanmasına sebep olan unsurlar neler? Uzun bir evlilik mümkün değil mi? Mutlu ve uzun bir evlilik söz konusu değil mi?

Mutlu ve uzun bir evlilik herkesin hayalidir kimse boşanmak için evlenmek istemez elbette ama evlilikler kısa sürede bitiyor ve koşa koşa nikah dairesine giden çiftler çok geçmeden boşanmak için adliyenin yolunu tutuyor. Bizler sizin için uzun ve mutlu bir evlilik süren çiftlere sorduk ve mutlu bir evliliğin sırlarını öğrendik.

Şimdi sizlerle o sırları paylaşacağız.

Mutlu ve uzun süreli evliliğin ilk sırrı konuşmak. Günümüz çiftleri konuşmaktan birbirini dinlemekten aciz. Başkalarının dertlerini, tasalarını dinleyen, arkadaşları ile sürekli konuşan, işte çalışıp yorulan çiftler eve geldiklerinde sadece susup dinlenmek, bilgisayar ve televizyon karşısında vakit öldürmek istiyor. Bu çiftler başkalarını tölere etmekten o kadar yorulmuşlar ki kendi sorunları olduğunda eşlerini tölere edemiyor, onlarla uzlaşamıyor. Ayrıca sabır yoksunu olan bu çiftler karşısındaki insanı dinlemiyor, onunla olumlu bir iletişim kuramıyor. Her sorunu karşısında arayan bu çiftler evlilikten gerçekçi beklentiler beklemek yerine televizyonda gördüğü şeyleri bekliyor. Bu da evliliklerini yıpratıyor ve yoruyor. Tüm bu yanlış davranışlardan vazgeçilse evliliklerinde hiçbir problem kalmayacak, çiftler huzurlu ve mutlu bir evlilik yaşayacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri