Örgü Bilezik Yapımı ve Trend Örgü Bilezik Modelleri

Örgü Bilezik Yapımı ve Trend Örgü Bilezik Modelleri

Örgü Bilezik Yapımı ve Modelleri

Takı tasarımı, el emeği ve becerisi isteyen bir uğraştır. Yapana zevk verirken bir yandan da kişinin hayal dünyasını ürünlerine yansıtmasına aracı olur. Bu yüzden takı tasarımı gibi yeni ürünler ortaya çıkaran, tasarlayan kişilerin hayal dünyası ürünlerine yansırken ruhsal durumları da iyi yönde gelişir.

Birçok ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde hastalar resim, tasarım, takı gibi uğraşlara yönlendirilmektedir.

Takı tasarımı aşamasında en sık kullanılan ürünler şüphesiz, bilezikler olacaktır. Bilezikler yapım aşamasında tasarımcısına kolaylık sağlamaktadır.

Kolay Örgü Bilezik

Bu bilezik türü tahta boncuklarla yapılmaktadır. Ayrıca bu bilezik istenilen büyüklükte yapılarak bileklik olarak da kullanılabilir.

Bileziğin yapımı için bir ip, tahta küçük boncuklar ve metal bir kol halkasına ihtiyaç vardır. Bilezik için ilk olarak ipe 5 zincir çekerek işe başlayın. 5 zincirden sonra tahta boncuklardan 1 tanesini ipe geçirip, üzerine tekrar 5 zincir çekin. Devamında yine tahta boncukla örmeye devam edin. Örgü bilezik metal halkayı saracak kadar uzun olduğunda örmeyi bitirin. Ördüğünüz bilekliği metalin çevresine sararak, metalde boş yer kalmamasını sağlayın. Uçlarını da birbirine bağlayın ve yakın.

Boncuklu Bilezik Yapımı

Bilezik yapımında boncukların bilezik iskeletini kurduğu bir modeldir. Tek renk boncuklardan yapılabileceği gibi çift ya da çok renkli boncuklarla da yapılabilmektedir.

Bileziğin yapımı için sağlam bir naylon ip ve yassı, dikdörtgen boncuklar gerekmektedir. İpi 50 cm kadar ikiye katlayın ve ucuna minik bir yuvarlak oluşacak şekilde düğüm atın. Boncuklardan eğer kalın ve uzunsa bir tanesinin içinden ipleri; birini sağdan, birini soldan olacak şekilde geçirin ve diğer boncuğu da aynı şekilde devam ettirin. Son olarak uç kısmındaki ipi de bağlayıp bileziği kolunuza ayarlayın.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)