Lazer Teknolojisi İle Nelerden Kurtulabilirsiniz. İşte Cevaplar

Lazer Teknolojisi İle Nelerden Kurtulabilirsiniz. İşte Cevaplar

Lazerle Nelerden Kurtulabiliriz?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile beraber, kozmetik ve sağlık sorunları için kullanılan yöntemler çeşitlenmiştir. Bu yöntemlerden bir tanesi de lazerdir. Daha önceki yazımızda sizlere lazerin sağlık açısından riski olup olmadığı ile ilgili bilgiler vermiştik,

Lazerle İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Kadınların en büyük sıkıntılarından bir tanesi; istenmeyen tüylerdir. Bu tüylerden kurtulmak için; farklı markaların epilatörleri deneme, sir ağda kullanma, epilasyon için ay takvimini takip etme, limon-tuz kürü uygulama gibi pek çok yöntem denenmektedir. Ancak bunlardan çok daha fazla etkili olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden %90 oranında kurtulmanızı sağlamaktadır. En az 8 seans devam edilmesi önerilen lazer epilasyonun etkileri, kişilerin ten rengi, tüylerinin rengi ve kalınlığı gibi özelliklere göre değişmektedir.

Lazerle Varis Tedavisi

Kan damarlarındaki tıkanıklığın sonunda ortaya çıkan varis, gerek görünüş bozukluklarına gerekse ağrı oluşumuna neden olduğundan dolayı, hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Zamanında varisin tek çözümü, cerrahi tedaviyken günümüzde 3-4 seans lazer tedavisi ile sorunu çözmek mümkündür. Varisin seviyesine göre seansların süresi değişse de, ortalama bir seans 30-45 dakika arasında değişmektedir.

Bu konu hakkında detaylı bilgileri de lazerle varis tedavisinden kurtulma yazımızda bulabilirsiniz.

Lazerle Göz Tedavisi

Göz merceğinin kırıcılığının artması sonucunda oluşan hipermetrop, azalması sonucunda oluşan miyop, şeffaflığının kaybedilmesiyle ortaya çıkan katarakt gibi pek çok göz rahatsızlığı lazerle tedavi edilmektedir. Böylelikle, kişilerin görme oranı, yaklaşık yarım saat kadar kısa bir sürede ortadan kaldırılmaktadır. Lazer tedavisi sonucunda, hastanede kalmaya bile gerek olmayıp, kişilerin 1 hafta süresinde ultraviyole ışıklardan uzak durması yeterli olmaktadır.

Lazerle Cilt Sorunlarının Tedavi Edilmesi

Ciltte oluşan, sivilce, siyah nokta, gözenek genişlemesi, lekelenme gibi pek çok sorunun tedavisinde lazer tedaviden yararlanılmakta ve çok yüksek oranda düzelme görünmektedir. Ancak; cilt için lazer tedaviden yararlanmak istiyorsanız; seçeceğiniz merkeze çok dikkat etmelisiniz. Güzellik merkezleri yerine, hastaneleri tercih etmelisiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (3)
 • comment-avatar
  Hayal Özden 9 sene

  Lazerle istenmeyen tüylerden kurtulabiliyorsunuz fakat tedavi süresi tüylerin yoğunluğuna göre farklılık gösterebiliyor diye biliyorum.

 • comment-avatar
  Sıhhiye bilgisayar 5 sene

  ağda yorucu ve yıpratıcı. en güzeli lazer. kesin çözüm ve çok temiz.

 • comment-avatar
  Kızılay bilgisayar 5 sene

  ağda yorucu ve yıpratıcı. en güzeli lazer. kesin çözüm ve çok temiz.