Çin Takvimi Doğrumu?

Çin Takvimi Doğrumu?

Doğacak olan bebeğin cinsiyetini öğrenmek hem zevkli hem de heyecan verici bir duygudur. Kişilerin en doğru bilgiyi çocuk doğduğunda elde edebileceği bu durumda kişiler çocuk doğmadan önce çin takvimi hesaplama aracı sayesinde çocukların cinsiyetini öğrenmek isterler. Sadece günümüzde değil eski çağlarda da doğacak olan çocuğun cinsiyetini öğrenmek için bir takım yollar geliştirilmiştir. Çünkü eski çağlar da erkek çocukları çok değerli görülmekteydi ve özellikle güçlü ve soylu ailelere mensup kişiler erkek çocuklarının olup olmayacağını merak ediyorlardı.

Çin Takvimi Ne Kadar Süredir Kullanılmaktadır?

Çin çok eski bir uygarlıktır ve bu uygarlıkta yaşayan insanlar bebekleri doğmadan önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek istemişlerdir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek adına Çin takvimi yöntemi geliştirmişlerdir. Bu yöntem ile hazırlanan tablo yardımıyla bebeğin cinsiyetini öğreniyorlardı. Yaklaşık 700 yıl öncesine dayanan bu yönteme Çiniler günümüzde bile inanmaktadır. Bu yöntem doğrultusunda bebeklerinin cinsiyetini yüksek oranda tablodan bulunan sonuç ile aynı olacağı düşünülmektedir.

Çin takvimine göre bebek cinsiyeti öğrenme yönteminde annenin hamile kaldığı ay ve annenin yaşının bilinmesi önemlidir. Bu iki bilgi ile elde edilen sonuçlar Çin takvimine göre bebek cinsiyetini vermektedir.

Çin Takvimi İle Belirlenen Cinsiyet Doğru mudur?

Çin takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamada kullanılan bir çizelge vardır. Bu çizelgenin tıbbi bir yönü bulunmamaktadır. Çizelgenin hazırlandığı zaman yaklaşık 7-8 asır öncedir ve bu zamanlar ile günümüzdeki teknoloji arasında büyük farklar bulunmaktadır.

Çin halkının Çin takvimine göre belirlenen bu cinsiyet durumuna inancı fazladır. %80- %90 oranında doğru sonuç alındığına inanılmaktadır. Fakat işin doğru tarafı bu yöntem ile cinsiyet belirlemenin gerçeklik payı %50’dir. Günümüz şartların da bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız hamileliğin 15-16. Haftasına kadar beklemeli ve tıbbi yöntemler ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenmelisiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)