Sömestr Tatili İçin Değerlendirebileceğiniz Turlar

Sömestr Tatili İçin Değerlendirebileceğiniz Turlar

Sömestr tatilinin yaklaşması ile çocuklarını ödüllendirmek isteyen aileler için tatil planları yapılmaya başlanmıştır. Yurtiçi – yurtdışı pek çok farklı tatil imkânının olduğu sömestr tatilinde ailelerin tek yapması gereken çocuklarının istediği yeri bilmek ve bir tur şirketi ile anlaşmaktır.

Sömestr Tatili İçin Yurtiçi Turları

Ülkemizde kış aylarında çocukların okullarının tatil olması pek çok aileyi kayak turizminin gerçekleştiği yerlere yönlendirmektedir. Bu sebeple yurtiçi turlarında dikkat çeken turlar genellikle Uludağ, Kartalkaya ve Palandöken civarlarına düzenlenen turlardır. Özellikle bu sene kar yağışının da turizmcileri memnun ettiği düşünüldüğü zaman bu tatil yerleri kış aylarında yapılacak tatiller için en avantajlı tatiller olmaktadır.

Sömestr Tatili İçin Yurtdışı Turları

15 günlük tatili değerlendirerek yurtdışına çıkmayı tercih eden aileler için hem sıcak bölgelere hem de kayak yerlerine turlar düzenlenebilmektedir. Ülkemize göre daha ılıman bir iklime sahip olan Yunanistan ısınmak isteyen ve sıcak bir yerde tatillerini geçirmek isteyen pek çok kişinin tercihi olurken, Barselona, Roma, Paris gibi modası asla geçmeyen ve her mevsim görülmesi gereken yerler de sömestr tatili için oldukça eğlenceli turlar oluşmasına neden olmaktadır.

Kış ayının ve kayak sezonunun tadını çıkarmak isteyenler için ise birçok yurtdışı kayak merkezlerine düzenlenen turlar bulunmaktadır. Bulgaristan’a bağlı olan Bansko hem yakınlığı hem de yoğun geçen ve kayak imkânı sağlayan elverişli kış imkânları ile kayak tatili yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)