Yeni Anneler İçin Kilit Tavsiyeler

Yeni Anneler İçin Kilit Tavsiyeler

Yeni Annelerin Bilmesi Gereken Kilit Tavsiyeler

Hamilelik haberinin ilk alındığı andan itibaren bebeğin bakımını üstlenecek olan anne adayı için büyük sorumluluk demektir. Bebek bakımında bazı şeylere yaşanarak tecrübe edilse de, bazı kurallar bebek bakımının olmazsa olmazlarıdır. Öncelikle yeni annelerin bilmesi gereken, en iyi şekilde bebeğe annenin bakacağıdır. Bu konuda annelerin içgüdüleri bunun için programlanmış bir yapıya sahiptir. Anne adayının kendine güvenmesi ve bebeği ile yalnız kaldığı anlarda bebeğine en iyi şekilde bakabileceğine emin olması gerekir.

Yeni Doğan Bebek Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni doğan bir bebekten sonra artık annenin hayatında birçok şey değişecek ve eski rahat yaşam biraz geride kalacaktır. Ancak bebek bakımı konusunda bazı tecrübelere kulak vermek daha sakin bir bebek büyütmeyi sağlar. Pek çok kişinin ilk aylarda bebeğin anne kucağına alışmasından endişelenmesi aslında yersizdir. Dış dünyaya karşı savunmasız olan bebeğin, huzurlu olması için anne kokusuna ihtiyacı vardır. Bu nedenle mümkün olan her zaman emzirmek ve bebek ile bolca vakit geçirmek, bebek bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır.

Yeni Annelere Bebek Bakımı İle İlgili Öneriler

Hamilelik sürecinden itibaren annenin bebek bakımı konusuna alıştırmaya başlaması gerekir. Etraftan duyulan korkutucu senaryolara aldırmadan, aslında bebek bakımının korkutucu bir şey olmadığı bilinmelidir. İlk günlerde bebek ile anne yanında tecrübeli birinin desteği her zaman panik durumda olan annelere yararlı olur. Tecrübeli kişinin bu konudaki önerilerine kulak vermek gerekir. İlk aylarda anne sütüne ve uykuya ihtiyacı olan bebeğin bu ihtiyaçlarını anne şefkati çerçevesinde karşılamak bebeğin sakin ve huzurlu olmasını sağlayacaktır. İhtiyaç duyduğu zamanlarda emzirmek ve günlük duş aldırmak bebek bakımında bilinmesi gerekenlerdir. Gaz problemi olan bebeklerin her beslenme sonrasında sırtını sıvazlayarak gazının çıkarılması gaz sorununu azaltacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (3)
 • comment-avatar
  Droloji 6 yıl

  Bebeklerde ilk dönemlerinde oldukça dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları da gelişimi beslenmesi ve aşılanması vb. Oldukça faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler

 • comment-avatar
  Tüp Bebek 6 yıl

  Yeni anne adayların ilk dönemlerde dikkat etmesi aslında bebeğin sağlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Tabi acemi anne adaylarının yapması gereken en önemli şey bu tür yazıları okumasıdır. Yazı için teşekkürler.

 • comment-avatar
  Gamze 5 ay

  Merhaba, yazınızı okuduktan sonra yeni anneler için gerçekten faydalı bilgiler olduğunu düşünüyorum. Ancak acaba tek çocuk sahibi olan anneler için de uygun olabilir mi? Benim gibi tek çocuklu bir anne olarak daha spesifik tavsiyelere ihtiyaç duyuyorum. Tek çocuklu annelerin bu konuda nasıl bir yaklaşım sergilemesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler!