Akupunktur Yaptırarak Zayıflanabilir mi?

Akupunktur Yaptırarak Zayıflanabilir mi?
  • Sağlık
  • Mayıs 18, 2021 10:09 pm
  • 0
  • 27
  • A+
    A-

Akupunktur, Çinliler tarafından yüzyıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi ve son zamanlarda da sıklıkla yaygın şekilde tüm dünyada uygulanıyor.

Bu içerikte Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Öncelikle akupunktur,  beyinde yer alan ‘hipotalamus’ bölgesinde bulunan noradrenalin seviyesini düşürerek seratonin yani mutluluk hormonu düzeyini arttırmaktadır. İştah hissini azaltarak, belleğimizde ‘ yemeden de mutlu olabileceğimiz’ hissini yaratır. Yine açlık ataklarında oluşan; midede kazınması, yanması, mide asidi ya da ekşimesi gibi durumları önler. Kulaktan uygulanan akupunktur, mide ve bağırsaklara kadar uzanarak sinir uçlarını uyarır.

Akupunktur tedavisi sayesinde vücuda huzur ve mutluluk veren endorfin hormon seviyesi artar. Oluşan sedasyon sayesinde diyet yapan kişi huzurlu bir şekilde rejimini sürdürür.  Zira açlığın getirdiği stres ve gerginlik ortadan kalkar. Yanı sıra akupunktur sayesinde metabolizma hızı düzenlenir.  Diyet yapan kişinin metabolizma hızı arttığından kişi zorlanmadan kolaylıkla kilo kaybetmeye başlar.

Akupunktur Gerçekten Kilo Verdirir mi?

Tüm bu yukarda sayılan sebeplerden dolayı akupunktur uygulaması kişinin kilo vermesi konusunda  harika bir zemin yaratır. Verilen kilo; yaşa, cinsiyete, ilaçlara ve şişmanlığa göre değişse de akupunktur tedavisi haftada 1 veya 2 kez yapılabilir. Bu konuda uluslararası tespitlere göre yaklaşık olarak haftada 0. 5-1 kg, ayda 2-4 kg ila 4-8 kg zayıflama normları normal kabul edilmektedir.

Akupunktur tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur ve her yaşta insan zayıflamak için yaptırabilir. Bu zayıflama yönteminde ideal kiloya ulaşıldığında, ‘kiloyu koruma programı’ na geçilir. Akupunktur ile zayıflama yönteminde ilk aşamadan sonra 4-6 ay sürecek ve ayda 1-2 kez uygulanacak olan manyetik bilye uygulaması yapılır. Böylelikle kilo sabitlenir.

Psikolojik Kilo Alımlarında Akupunktur Etkisi

Hamilelikler, kürtajlar, düşük /doğum sayısına, kortizon, hormon uygulamalarına, yoğun antideprasan kullanımına, aldatılma, boşanma, iflas, işten ayrılma, ölüm gibi olaylarına bağlı olarak yaşanan psikolojik travmalarla gelişen kilo alımlarına karşı akupunktur tedavisi ile alınan kilolar geri verilebilmektedir.  Elbette ki seçtiğiniz hekimin diplomalı bir doktor olmasına ve gerekli eğitimi almış olmasına da dikkat etmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ