Diş Sarılığını Gidermenin Püf Noktaları

Diş Sarılığını Gidermenin Püf Noktaları

Diş sarılığı bakımsızlığın belirtisi olabileceği gibi her türlü bakıma rağmen tamamen genetik nedenlerle de görülebilir. Sosyal çevresi geniş olan kişilerde özellikle çok önem verilir ve kendi aralarında önemli bir yere sahiptir. Diş sararmasının birçok nedeni olabileceği gibi birçok çözümü de mevcuttur.

Diş Sarılığının Nedenleri

Diş sarılığının nedenlerinin başında yeme ve içme alışkanlıkları gelir.

Aşırı çay ve kahve tüketimi, diş sararmasını tetikler. Ayrıca sigara kullanımı diş sararmasının hatta dişte lekelerin oluşmasının baş nedenlerindendir. Kimi durumlarda ise genetik olarak görülebilir. Bazı kişilerde hiçbir önlem almamasına rağmen dişler beyaz olabilir. Bu durum kemik yapısıyla ilgilidir. Dişlerin düzenli fırçalanmaması da zaman içinde sararmalara neden olur.

Diş Sarılığının Giderilmesi için Doğal Yöntemler

Diş beyazlatıcı etkisi olan kaliteli ve sağlıklı diş macunlarını evde kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz ama tabi ki bu sararmanın çok ileri seviyede olmadığı dişlerde etkilidir. Bunun dışında daha da doğal olsun isterseniz; karbonat ile hazırlanan kürleri deneyebilirsiniz. Karbonatın diş beyazlatma etkisi son zamanlarda netlik kazanmıştır.

Diş Sarılığının Giderilmesinde Klinik Yöntemler

Kliniklerde uygulanan tıbbi yöntemlerden çeşitli seçenekleriniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki klinikte uygulanan beyazlatıcı ilaç yerleştirilmesi ve ardından dişlere renkli ışık tutulması yöntemidir. İkinci ise hekim tarafından hazırlanan kalıbı, hastanın evde kendinin uygulamasına dayalıdır. Kalıbın içine ilaç yerleştirilir ve hastadan evdeyken bu kalıbı takması istenir. Son zamanlarda uygulanan diğer bir yöntem de lazerle beyazlatmadır. Bu yöntemde yine ilaç kullanılır ve lazer ışınlarından faydalanılır. Tüm yöntemlerde beyazlatma aynı etkiyi gösterir ama kalıcılığı değişkenlik gösterir. Bu durumu hastanın uygulama ardından dişlerine nasıl baktığı ve alışkanlıklarının durumu gibi detaylar yönlendirir. Uygulamalar sonrasında da diş bakımınıza özen göstermelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ