Chia Puding ile Nasıl Zayıflanır?

Chia Puding ile Nasıl Zayıflanır?

Antioksidan içeriği ve detoks etkisine sahip olan chia tohumu, kilo vermek isteyen binlerce kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle bayanların gözbebeği olan chia, diyetlerin olmazsa olmazı durumundadır. Doğru kullanım ile birkaç haftada istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkündür. Üstelik chia tohumu birçok açıdan vücudunuzun ihtiyacı olan maddeleri almanızı sağlamaktadır.

Kas gelişimine yardımcı olurken lifli yapısıyla sizi tok tutan chia, bununla beraber kilo verme sürecinde uzun süreli açlıklarla baş etmenizi sağlamaktadır. Diyet boyunca istediği şekerli ürünü yiyememekten şikâyet eden herkes chia pudingi ile bu sıkıntıdan da kurtulmaktadır.

Chia Pudingi Nedir?

Chia pudingi, mevsim meyvelerinden yararlanılarak oluşturulmuş olan pudingdir. Vücudun ihtiyaç duyduğu süt oranını da karşılamanızı sağlayan bu pudingler hiçbir şekilde yapay şeker içermemektedir. Hazırlanan pudinglerde mevsim meyvelerinin kendi doğal şekerleri yer almaktadır. Dolayısıyla vücuda fazladan, gereksiz hiçbir katkı maddesi girmemektedir.

Chia pudingi zayıflama sürecinde olan kişiler için ara öğünleri, çay saatlerini geçirme lezzetidir. Dolayısıyla günün dilediğiniz anında chia pudingini içiniz rahat bir şekilde yiyebilirsiniz.

 • Chia Pudingi Nasıl Zayıflatır?

Chia pudingi zayıflama sürecinde diyet yapan kişiler için en uygun tatlı olarak bilinmektedir. Vücudun tatlı ihtiyacını karşılayan aynı zamanda metabolizmasını hızlandıran bir etkiye sahiptir. Detoks içeriği ile kişinin daha hızlı kilo vermesini sağlayan karışım aynı zamanda yağ yakımının da iki katına çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Doyurucu bir yapısı olan chia pudingi ile devamlı aç hissetmekten kurtulabilirsiniz. Ne yerseniz yiyin bir çeşit vicdan azabı yaşayabilirsiniz ancak chia pudingi ile hem içiniz rahat eder hem de kilo verirsiniz.

Triptofan aminoasit içeriğine sahip olan chia tohumu, kilo verme sürecinde doygunluk hissinizi arttıracak daha rahat kilo vermenizi sağlayacaktır.

Chia Pudingi Kaç Kilo Verdirir?

Chia pudingini yiyerek düzenli şekilde kilo vermeniz mümkündür fakat bu süreç içerisinde yediğiniz diğer besinlerin de etkisi olduğunu unutmamalısınız. Gün içinde almanız gereken kaloriden fazlasını yememeli, tatlı ihtiyacınız olduğunda chia pudingi ile karşılamalısınız. Bolca su içmeli aynı zamanda hazır gıdalardan uzak kalmalısınız. Bu kurallara uymanız, düzenli olarak egzersiz yapmanız halinde en az 4 kilo verdiğinizi fark edebilirsiniz. Sabit bir puding alışkanlığı kazandığınızda şekeri hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Şeker hayatınızdan çıktığında ise ne kadar hızlı kilo verdiğinize siz dahi şaşırırsınız.

 • Chia Pudingi Ne Kadar Sürede Kilo Verdirir?

Chia pudingini her tükettiğinizde uzun süreli tokluğunuz dikkatinizi çekecektir. Dolayısıyla ne abur cubura ne de fazladan yemek yemeye ihtiyaç duymazsınız. Bu süreç içerisinde puding çeşitlerini arttırmaya, doğal ve mevsim meyvelerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde sağlıklı beslenebilir, kilo verme sürenizi kısaltabilirsiniz.

Chia pudingi ile kilo vermek istediğinizde düzenli kullanıma dikkat etmelisiniz. Düzenli kullanım ile 4 hafta içerisinde 3-4 kilo verdiğinizi fark edebilirsiniz.

Chia Pudingi Nasıl Yapılır sorusuna bu makaleden cevap bulabilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
 • comment-avatar
  Helin Bayar 6 sene

  Yiyerek zayıflama dedikleri şey gerçekten bu mu acaba bir de burada kullanılan ürünler organik olmaz ise tam bir fiyaskoya dönüşebilir diye düşünüyorum sonuçta horman kilo konusunda büyük bir etkendir.

 • comment-avatar
  Sevim Uçar 6 sene

  3 aydır kullanıyorum ve fazlasıyla faydalı olduğunu söyleyebilirim, yalnız bu puding ile birlikte vücudun dengelerini alt üst etmeyecek şekilde takviyeler de alıyorum sonuç itibariyle zayıflamak istiyorum ama hasta da olmamak lazım direnç önemli.