Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Bakımlı eller, ayaklar ve tırnaklar günümüzde yalnız kadınlar için değil erkekler için de çok önemli hale gelmiştir. Çünkü el ve ayak bakımı, kişinin kendi hijyeni ve kendisine verdiği özen hakkında büyük ipuçları içermektedir. Bakımlı tırnaklara sahip olmak için her zaman yüksek fiyatlara ürünler kullanmak veya pahalı manikür – pedikür seanslarına katılmak gerekmez. Evde rahatlıkla uygulanabilen pek çok pratik yöntem bulunmaktadır.

Evde El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

El ve ayak tırnaklarının her daim bakımlı görünmesi haftada yalnızca yarım saat harcanarak kişinin kendisine yapacağı işlemler ile mümkündür. Tırnaklar sıcak bir suda on dakika kadar bekletildikten sonra temiz bir havluyla silinmeli ve tırnak çevresinde belirginleşen ölü deriler evde bulunan tırnak törpüsü veya makası yardımıyla temizlenmelidir.

Tırnakların çevresindeki ölü derileri dipten temizlemek çok yanlıştır çünkü bu durum çok daha fazla derinin çıkmasına yol açar. Temizlenen tırnaklar törpü ile şekil verilmeli ve vazelin gibi yoğun yağlı bir kremle dipleri ovularak bir süre bekletilmelidir.

Tırnak Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Tırnakları beyazlatmak, kırılmalarını önlemek ve daha hızlı uzamalarını sağlamak amacıyla bir kür hazırlamak evde bulunan malzemeler ile mümkündür. Limon, tırnak sararmasını önleyen ve tırnakların parlamasını sağlayan en temel maddedir. Sırf limon ve zeytinyağı kullanılarak yapılan bir karışım ile tırnaklar ovulursa hem tırnaklar güçlenir hem de sarı renk gözle görülür ölçüde azalır. Bu karışıma badem yağı eklendiğinde, badem yağı tırnaktaki keratin oranını arttırarak hızlı uzamasını sağlar. Ölü derilerden kurtulmak için ise bu karışıma bir miktar deniz tuzu konularak peeling yapılabilir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)