Erkekler Gözlük Seçerken Neye Dikkat Etmelidir?

Erkekler Gözlük Seçerken Neye Dikkat Etmelidir?

Güneş gözlüğü satın almak kimine göre çok kolaya, kimisine göre de gerçekten zor bir iştir. Peki, Erkekler Gözlük Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir? İşin sırrı ise nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmekte yatmaktadır.

Yüz Şekline Göre Gözlük Nasıl Seçilir

Öncellikle almak istediğiniz gözlüğünüzün yüzünüze tam olarak oturan bir model olmasına özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz gözlük suratınızda büyük ya da küçük kalmamalıdır. Rahatlığınız açısından gözlüğünüzün çerçevesi, yanağınıza değmemeli ya da kaşınız ile aynı hizada olmamalıdır. Tercih edeceğiniz gözlüğünüzün biçimi ya da rengi yüz hatlarınız ile uyumlu olmalıdır.

Gözlüğün Cam Özellikleri

Alacak olduğunuz gözlüğün camlarının öncelikle kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Tanınmış, bilinene ve uzman bir satış noktasından alacağınız gözlüğü gönül rahatlığı ile takabilir, dikkatli kullanıp zamanında bakımını yaptığınız takdirde uzun yıllar saklayabilirsiniz.

Alacağınız gözlüğün UVI ışıklarına karşı koruyucu özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer UVI ışığına karşı korumalı olmaması durumunda daha sonradan sorun yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü UV filtreli olan camlar, göze zararlı olan ışıkların geçmesini engellemektedir.

Güvenilir Olan Marka Tercihi

Doğru gözlük seçimini bir diğer püf noktası ise sağlamlığından ve güvenilirliğinden emin olduğunuz bir markayı seçmektir. Daha önceden kullandığınız ve memnun kaldığınız bir markanın modellerine bakmak seçim için pratik bir çözüm olabilir.

Sertifikalı Gözlük Seçmek

Her zaman için ödediğiniz paranın karşılığını almak hakkınızdır. Satın almış olduğunuz gözlüğün sertifikalı ve güvenlik kontrollü olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.

Gözlüğün Orijinal Olması

Malumdur ki bu konuyu bilmeyen yoktur. Uzun yıllar önce ozon tabakasının delinmesi ile dünyaya gelen zararlı ışınların hakkında herkes bilgi sahibidir. Bu halde göz sağlığı çok önemli olmuştur. İşte bu sebeplerdendir ki gözlük seçimi yaparken UV ışınlarına karşı etkili olan modelleri tercih etmelisiniz. Seçmiş olduğunuz gözlüğün UV ışınlarında nasıl koruyacağını ise üzerinde bulunan etiketi kontrol ederek anlayabilirsiniz.

Eğer gözlüğü gün boyu kullanacaksanız hafif, rahat ve estetik olmasını, aktivitelerinizi kısıtlamamasını, sağlam olmasını, ikide bir gevşememesine kısaca size sorun çıkartmayan marka ve modelleri tercih etmelisiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Netflix dizileri 5 yıl

    Erkekler için en zor işlerden birisi gözlük seçimi, zaten önemli olan bir gözlüğe ne kadar ücret ödeyebileceğiniz. Para belli oldumu ray-ban vb. bir çok firmada kesin on numara gözlükler bulabilirsiniz.