Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Diyette Olanlar İçin 200 Kalorilik Altın Besinler

Diyette Olanlar İçin 200 Kalorilik Altın Besinler

Diyet yapanların korkulu rüyası olan kaloriler artık dert değil. Az kalori alarak iştahınızı kapatacak olan gıdalarla zayıflamayı hızlandırabilirsiniz. Kalori hesabı diyette önemli olduğundan tek seferde 200 kalori alarak iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Belirlenen diyette en önemli gıdalar iştah kesici özelliği olan gıdalardır. Örneğin diyet yaparken alınan meyve sebzeler iştahınızı kesebilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen gıdalar elma, salatalık, yulaf ezmesi, yeşil çay ve protein ağırlıklı gıdalardır. Özellikle sabah alınan elma öğlen saatlerine kadar kişiyi tok tutar.

Diyet yaparken aslında amaç iştah keserek zayıflamak değil tok tutacak gıdalar tüketerek iştahın kesildiğini düşünerek zayıflamaktır.

Gün boyu alınan kalori miktarı diyet yapanlar için önemlidir. Bu yüzden daha çok az kalori alarak zayıflama amaçlanır. Örneğin 588 gr brokoli de 200 kalori bulunmaktadır. Besin değeri yüksek fakat kalori değeri olarak düşük olan brokoli diyet yapanlar için ideal bir diyet yemeğidir. Bunların yanı sıra tıka basa doyarak diyet yapabilirsiniz. Yine 200 kalori alabileceğiniz diğer bir besin de pırasadır. 1,5 kg pırasa 200 kalori almanızı sağlar. Bu da aç kalarak zayıflamak zorunda kalmadığınızı gösterir.

200 kalorilik besinler arasında havuç, kavun, süt, hindi, yumurta gibi besinlerde yer almaktadır. Bunların miktarını ayarlayıp 200 kalori alarak hem tok kalmanızı hem de iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz. Diyetinizde ek olarak bu gıdalara yer verdiğinizde az kalori alarak zayıfladığınızı görürsünüz.

Diyete başlamadan önce kalori olarak düşük gıdaları tercih etmeniz sağlığınız açısından farklı rahatsızlıklara yol açabilir. Bu yüzden hem düşük kalori hem de sağlıklı beslenmeniz sağlığınız için önem teşkil etmektedir. Diyetinize ekleyeceğiniz bu gıdalar iştahınızı kesip size daha çabuk sonuca ulaştıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri