Diyette Olanlar İçin 200 Kalorilik Altın Besinler

Diyette Olanlar İçin 200 Kalorilik Altın Besinler

Diyet yapanların korkulu rüyası olan kaloriler artık dert değil. Az kalori alarak iştahınızı kapatacak olan gıdalarla zayıflamayı hızlandırabilirsiniz. Kalori hesabı diyette önemli olduğundan tek seferde 200 kalori alarak iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Belirlenen diyette en önemli gıdalar iştah kesici özelliği olan gıdalardır. Örneğin diyet yaparken alınan meyve sebzeler iştahınızı kesebilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen gıdalar elma, salatalık, yulaf ezmesi, yeşil çay ve protein ağırlıklı gıdalardır. Özellikle sabah alınan elma öğlen saatlerine kadar kişiyi tok tutar.

Diyet yaparken aslında amaç iştah keserek zayıflamak değil tok tutacak gıdalar tüketerek iştahın kesildiğini düşünerek zayıflamaktır.

Gün boyu alınan kalori miktarı diyet yapanlar için önemlidir. Bu yüzden daha çok az kalori alarak zayıflama amaçlanır. Örneğin 588 gr brokoli de 200 kalori bulunmaktadır. Besin değeri yüksek fakat kalori değeri olarak düşük olan brokoli diyet yapanlar için ideal bir diyet yemeğidir. Bunların yanı sıra tıka basa doyarak diyet yapabilirsiniz. Yine 200 kalori alabileceğiniz diğer bir besin de pırasadır. 1,5 kg pırasa 200 kalori almanızı sağlar. Bu da aç kalarak zayıflamak zorunda kalmadığınızı gösterir.

200 kalorilik besinler arasında havuç, kavun, süt, hindi, yumurta gibi besinlerde yer almaktadır. Bunların miktarını ayarlayıp 200 kalori alarak hem tok kalmanızı hem de iştahınızın kesilmesini sağlayabilirsiniz. Diyetinizde ek olarak bu gıdalara yer verdiğinizde az kalori alarak zayıfladığınızı görürsünüz.

Diyete başlamadan önce kalori olarak düşük gıdaları tercih etmeniz sağlığınız açısından farklı rahatsızlıklara yol açabilir. Bu yüzden hem düşük kalori hem de sağlıklı beslenmeniz sağlığınız için önem teşkil etmektedir. Diyetinize ekleyeceğiniz bu gıdalar iştahınızı kesip size daha çabuk sonuca ulaştıracaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    yemek tarifleri 5 sene

    Çok faydalı bir yazı olmuş. Diyet yaparken kesinlikle ve kesinlikle gıdaların önemi çok büyük. Tok tutan ve bol lifli gıdalar tercih edilirse daha çabuk kilo verilebiliyor. Özellikle de badem gibi gıdalar.