Büyük Beden Tesettür Tunik Modelleri 2022

Büyük Beden Tesettür Tunik Modelleri 2022

Tesettür giyim sektörü kendine has bir giyim stiline sahiptir. Muhafazakar kesimin giymeyi tercih ettiği bu giyim tarzında eşarp, şal, tunik gibi parçalar esas olan parçalardır. Her yaşa ve her zevke uyabilecek, farklı beden ölçülerine uyabilecek kıyafetler bulmak mümkündür. Sıfır bedenden büyük bedene kadar geniş bir beden indeksine sahiptir. Bu giyim stilinde en çok kullanılan ve kullanım alanı en yaygın olanı tuniktir. Her türlü kıyafetle kombin edilebildiği için ve kapalı bir duruş sergilediği için hemen hemen her bayanın dolabında birkaç tane vardır. 2022 büyük beden tesettür tunik modelleri nasıl bir çeşitlilik gösteriyor, tarzları nasıldır? Büyük beden bayanların en çok sevdikleri ve kullanmayı tercih ettikleri modeller nelerdi?

1- Asimetrik Kesim Tunik;

Asimetrik kesime sahip tunikler bu yıl farklı renkleriyle ve kumaşlarıyla gözleri dolduruyor. Spor bir tarz yaratan bu kesim tunik çeşitleri, pantolonla kullanılmaya daha uygundur. Etek boyu arkası uzun, önü kısa olacak şekilde asimetrik bir görüntüye sahiptir. Renklerde ise siyah, yeşil, lacivert, kırmızı, pudra, mor, beyaz ağırlıkta kullanılmıştır. Kullanım rahatlığı olan tunik ile her ortama girebilirsiniz, gece veya gündüz her davette kullanabilirsiniz. Asimetrik duruşuyla büyük beden bayanları daha ince gösterdiği için tercih sebebidir.

2- Ekose Tunik;

Yıllardır modası bir türlü geçmeyen ekose kumaş tuniklerde de kullanılmıştır. Ekose kumaşın verdiği ayrı bir hava vardır, bu havanın özelliğini tuniklere taşımak onları daha özel yapmıştır. Her renkte ekose kumaş dokunarak, renkli tunikler tasarlanmıştır. Bu tarzı genellikle genç kızlar daha çok giyerler, onların yaşlarına daha uygundur. Ekose yaz günlerinde kullanıma daha yatkın bir görünüme sahip olduğu için yazlık ince kumaşlarda daha çok kullanılmıştır. Gömlek kumaşı kadar ince olanları bile vardır. Büyük beden ölçülerine sahip genç kızların gözde modelleri arasındadır.

3- Çizgili Tunik;

Çizgili kumaş her türlü kıyafette kullanılabilir, son yıllarda pantolon, gömlek, etek gibi kıyafetlerde çokça kullanılmıştır. Tunik tasarımlarında da çizgili kumaşlar kullanılarak çok hoş modeller üretilmiştir. Genellikle beyaz – siyah, beyaz – yeşil, beyaz – lacivert şeklinde çizgili olanlarını görüyoruz. Bu tarz ile spor bir pantolon veya tayt kullanılabilir. Boyuna çizgili şekilde tasarlanmış olan bu tarzları büyük beden bayanların tercih etmesinin sebebi daha ince göstermesidir.

4- Triko Tunik;

Triko, tüm kıyafetlerde kullanılan kalın ve sıcak tutan örgü bir kumaştır. Trikodan her türlü kıyafet tasarlanabilir, kazak, ceket, etek, yelek, tunik gibi kıyafetler kışlık olarak üretildiğinde triko kumaş kullanımı tercih edilir. Kullanım amacına göre ince veya kalın olarak düşünülebilir. Triko tunik, özellikle kışlık olarak tasarlanır, bazı ince dokumalar olduğunda mevsimlik tasarımlarını da görebiliyoruz. Triko dokuma çeşidinde her türlü renk kullanabilmek mümkündür, var olan her renk uygulanabilir. Triko, özellikle soğuk kış günlerinde en çok kullanılanlar arasındadır. Büyük beden tasarımlarında triko kumaş oldukça fazla bir kullanım alanına sahiptir.

5- Çiçek Baskılı Emprime Tunik;

Tesettür giyimde en çok kullanılan tarzlardan olan tuniklerde çiçek desenli emprime kumaşlar görüyoruz. Yazlık olarak hazırlanmış olan veya sıcağı sevmeyen bayanların giymeyi tercih ettiği emprime kumaşlarda çiçek desenleri çok güzel görünüyor. Büyük bedenler için küçük çiçek desenleriyle hazırlanan kreasyonda çok güzel modeller vardır. Bazılarında ise çiçek nakışları ile süslemeler olduğunu görüyoruz.

6- İnce Kot Tunik;

Kot kumaş, en rahat kullanılan kumaşlar arasındadır. Her mevsim giyilebilen ve yıkaması, kurutması, giymesi en rahat olan kumaşlardan biridir. Tuniklerde ince kot kumaş kullanılır, her tür kıyafetle birlikte kullanmak mümkündür. Büyük bedenlerin en gözde modellerinden biridir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)